nm Onder café Atlantic aan het Rubens plein, in de kelders waar vroeger de kegelbanen waren, staat een crack te sleutelen aan zijn Porsche Carera. Hij zegt: „Als ik een echte wedstrijd moet rijden, die ergens om gaat een club kampioenschap of een baanrecord bij voorbeeld ben ik een uur van te voren helemaal geconcentreerd. Dan kan ik niet veel aan mijn hoofd hebben. Als je zelf niet in goede conditie bent, maakt je wagen niks klaar. Voor je het weet, vlieg je de bocht uit en raak je ronden achter. Je moet helemaal gespannen zijn; je ziet niks om je heen, want het enige waar je oog voor hebt, is je eigen kleine autootje." Schiedam is een miniatuur-racebaan rijk. Het is de grootste, die momenteel in Nederland staat opgesteld. De om looplengte van het parcours is 36 meter en de baan is tot dusver de enige in Nederland, die een steile wand heeft. Verder zit er nog een verschrikkelijk zware haarspeldbocht in en kruist de baan zichzelf ongelijkvloers. Een prachtbaan voor de liefhebbers van de miniatuur-racesport. Men komt er van verre naar kijken en heeft er grif de gulden voor over, die het kost om een kwartier lang van een van de acht banen gebruik te maken. Wie geen eigen auto's heeft, kan voor 35 cent een huurauto van stal halen. „We hebben hier maar gelijk een pronk stuk neergezet; de beste baan, die te koop is," zegt de heer B. van Gerven, die samen met zijn broer C. van Gerven de race-baan exploiteert. De gebroeders Van Gerven (die met de race-baan aan hun onderneming in zonweringen en plaatwerk een nieuwe branche toevoegen) doen de exploitatie van de baan (dagelijks van 14 tot 23 uur kan men er komen rijden) er eigen lijk maar „bij". Voornaamste doel van de baanopstelling is immers om aan klanten te laten zien van welk voor treffelijk artikel de beide Schiedammers importeur zijn. Alleen de gebr. Van Gerven verkopen de race-banen van de Keulse firma Goebbels in Neder land. Op een van hun zakenreizen door Duitsland, kwamen ze vorig jaar in Bad Godesberg terecht in een zaak, waar de miniatuur-racesport werd bedreven. Beide broers huurden een autootje en raakten direct in de ban van de nieuwe sport. Contact met de Keulse firma, die de banen maakte, was snel gelegd en in november werd een contract gesloten, waardoor de gebr. Van Gerven importeurs werden. De zaal onder café Atlantic is dus in de eerste plaats een showroom. Maar ook het nevendoel wordt zeer gediend. Middag aan middag en avond aan avond verschijnen aan de race-baan de enthousiaste mini-coureurs. Ze brengen autootjes mee, die van f 30 tot f 90 kosten. Auto's in alle types, die op de 297

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 17