Symbolisch JpEN speciaal nummer van „De Schiedamse Gemeenschapgewijd zowel aan de historie als aan het huidige bezit van het Stedelijk Museum van Schiedam is in vele opzichten symbolischHet is symbolisch voor het achttiende- eeuwse, maar door zijn gelukkige restauraties ook aan deze tijd aangepaste museumgebouw, het is dat ook voor de activiteiten van de museumleiding met haar gecombineerde aandacht voor de historische verzamelingen en voor de tentoonstellingen van hedendaagse kunst, voor de tweezijdige belangstelling van het tijdschrift, gericht op verleden en heden, maar het is ook symbolisch voor Schiedam zelf, dat de liefde voor het verleden combineert met een open oog voor het heden. Het Stedelijk Museum van Schiedam heeft het niet gemakkelijk gehad', meer dan een kwart eeuw immers lag er tussen begin en einde van de restauratie werkzaamheden. Maar nog moeilijker was het stellig een eigen karakter te tonen naast de musea in het zoveel grotere naburige Rotterdam Het is op zichzelf al een groot succes, dat het in deze taak is geslaagd. Maar daarenboven valt het hooglijk te waarderen, dat het Schiedams Museum zijn eigen plaats in de Nederlandse museumwereld en meer in het bijzonder in het culturele leven van Europoort heeft weten in te nemen; inderdaad naast, maar niet tegenover de grote zuster gemeente. Voor samenwerking had het ook gevoel, zoals nog dit jaar bleek, toen het museum met zijn tentoonstelling „In kannen en kruikenzijn bijdrage gaf in de reeks van exposities, die ter gelegenheid van het archeologisch symposion werd georganiseerd. Ik ben ervan overtuigd, dat het museum nu het van de restauratiezorgen is bevrijd, zich nog meer dan tevoren zal kunnen ontplooien in zijn dubbele taak van het behoeden van Schiedams verleden en het tonen van wat onze tijd aan kunst voortbrengt. Gaarne wens ik dan ook de gehele Schiedamse gemeenschap, de redactie van het gelijknamige tijdschrift en de leiding van het museum geluk met de heropening van het gerestaureerde Stedelijk Museum van Schiedam. 7 Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 35