0/ deze Stichting, te presenteren. Op duidelijke wijze kan de be zoeker kennis nemen vande oude productiemethoden, de verschillende instrumenten en in de toekomst zal ook aan het drinkgerei aandacht worden besteed. Opmerkelijk is, dat ook een collectie oude jenever-affiches bij deze afdeling is onderge bracht. Zoëven spraken wij over de stedelijke historie. Deze zou zeker niet compleet zijn als in deze summiere opsomming de voorwerpen betreffende de plaatselijke schutterij ontbraken. Immers deze groep van mensen, welke het „Stadsleger" vormden iets wat in de Middeleeuwen al werd toegestaan beschikten over typische uniformen en wapens. Het is in dit verband zeker inte ressant de naam van Majoor Visser te noemen, die begin 1900 in de St. Joris Doelen vele voorwerpen betreffende de schutterij veilig stelde en tevens andere oude voorwerpen bewaarde, daarmede del grondslag leggende voor een Gemeentelijke Oudheidkundige verzameling. Aan zijn werk wordt in het his torisch gedeelte betreffende het museum aandacht besteed. Zoals wij in de inleiding al stelden is de verzameling incidenteel uitgebreid met aankopen en schenkingen van velerlei aard. Van de 18e-eeuwse plateelbakker Arend Klos, van v/iens hand slechts vijf gesigneerde stukken aardewerk bestaan, bezit het museum er twee n.l. twee slabakken.5) Van een andere oud-schiedams ingezetene, de 17e-eeuwse schilder Gerrit van Vucht, bezit het museum een voluit gesig neerd stilleven.6) Van deze beide kunstenaars, die geen grote meesters waren, doch die historisch gezien interessant te noemen zijn, wordt tijdens de heropening van het museum aandacht geschonken door twee kleine exposities van hun werk. 14 Kapitein der Schutterij Bode-distinctief OF THE INAL Verschillende modellen jeneverflessen Jeneveraffiche

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 42