I y. JS Incidenteel staat hierbij het werk van de Japanner Minoru Agata, die in 1963 een een- manstentoonstelling had en wiens werk in dit internatio naal gezelschap getuigt van een groot schilderkundig ver mogen. Werken van Feito, Francois Arnal, Duncan en Joseph Fass- bender behoren ook tot de groepen van enkelingen, doch zijn in hun eenzaamheid sterk vertegenwoordigd. Met de koele abstracte kunst eindigt het beeldverhaal van de collectie eigentijdse schil derkunst. Werken van Peter Struycken, Ad Dekkers en Hans Koetsier geven aan de collectie het aspect van het nieuwe zoeken naar mogelijk heden en vormen. Vormen die koel en helder ons tegemoet treden. Laten wij dit einde zien als een nieuw begin van de collectie hedendaagse Neder landse schilderkunst. Door schenkingen en bruik lenen van kunstenaars en van het Rijk is de verzameling schilderkunst na 1945 een boeiend geheel geworden. Ditzelfde kunnen we niet stel len voor de collectie grafiek en tekeningen uit deze periode. Het ontbreken van een aan koopbudget voor grafiek en tekeningen is hiervoor aan sprakelijk. Toch zijn in deze verzameling boeiende tekenin gen opgenomen van Appel, Benner, Constant en Corneille, beide laatsten ook met gra fisch werk. 23 Ossip Zadkine 1890 De terugkeer van de verloren zoon, 1953 H. 120 cm ebbe- hout, gesigneerd op marme ren voetplaat O. Zadkine geschenk van de Dok- en Werf Mij. Wilton Fijenoord, Schie dam ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan. $n tiollgnpia

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 51