Salon van de Maassleden 10 De jury samengesteld als volgt: J. Paalman, direkteur Stedelijk Museum te Schiedam (voorzitter); mevrouw R. Hammacher-van den Brande, hoofd conservatrice Museum Boymans- van Beuningen te Rotterdam; drs. P. N. H. Domela Nieuwenhuis Nyegaard, direk teur van het Dordrechts Museum; mr. J. Huijts, Kunstcentrum 't Venster, Rotterdam; W. W. Kersten, hoofd conservator Stedelijk Museum te Am sterdam en G. A. Verweij te Schiedam, laat alle inzendingen aan zich voorbij gaan en besluit allereerst welk(e) werk(en) erin blijven. Na één dag jureren wordt de tweede dag begonnen met het opnieuw jureren van de afge wezen werken, teneinde een zo eerlijk mogelijk oordeel te kunnen geven. Na twee dagen tekent zich dan een groep potentiële prijswinnaars af, waar uit, indien nodig, door stemming de prijswinnaars gekozen worden. Het geld voor deze prijzen: f 1500, voor de schilderkunst, f 1500,voor de beeldhouwkunst en f 1000,voor de grafiek werd verkregen van de Gemeente Schiedam; f 2000,en f 2000.van de Erasmusstichting te Rotterdam. Mocht op de Salon 1965 de schilders- prijs toegekend worden aan Jan van de Broek, de beeldhouwprijs aan Jan Pieters en de grafiekprijs aan Bouke IJlstra, deze keer vielen de prijzen bij Trees Suringh voor de schilderkunst; Kor Bekker en Rob Maingay voor de beeldhouwkunst; en Guido de Waan voor dj grafiek. Van de 100 deelnemende kunstenaars komen er 64 uit Rotterdam, 12 uit Schiedam, 6 uit Vlaardingen, 12 uit Dordrecht en 6 uit de omliggende plaatsen in dit gebied. Het grote aantal inzenders bewijst wel het belang van deze Salon van de Maassteden 1967, die in het Stedelijk Museum van Schiedam nu wel voorgoed haar thuis heeft gevonden. Een inwoning die het mu seum iedere twee jaar niet graag zou willen missen. J. PAALMAN De prijs voor de beeldhouwkunst werd gedeeld. Boven het werk van Rob Maingay, onder dat van Kor Bekker.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 10