veert - dert - twint - een 14 een theewagen voor f 45,Nadat Arie zich nog en passant een kapstok voor f 1,had aangeschaft, komt Thijs weer: een stoel voor f 15,een salontafel voor f 38,en een stoeltje voor de tuin voor f 10, De veilingmeester is een expert in het terugtellen. Hij noemt een bepaald bedrag en telt dan in een razend tempo terug. Van f 500,tot f 100,gaat het met f 5,tegelijk, van f 50,tot f 20,mei f 2,van f 20,tot f 10,met f 1,dan gaat het tot f 5,met f 0,50 en nog lager met kwartjes. Overigens is dit een veronder stelling omdat niet te verstaan is wat wordt gezegd. Het tcrugtellen klinkt als hel gennimmel van een biddende monnik. Tijdens deze monotone mono loog roept iemand „mijn" en op het zelfde moment is hij eigenaar van het geveilde stuk. Thijs roept niets; hij fluistert. Hij staat nog steeds op de lip van de veiling meester. Naast dit zogenaamde afmijnen wordt ook bij opbod verkocht: „Nummer honderdachtenveertig, mooie salontafel. Tien gulden geboden, elf daar". De veilingmeester wijst met de hamer naar de bieder. „Twaalf gulden", hamer wijst naar Thijs. „Veertiengulden" wijst naar Karei. „Twintig" naar Thijs. „Vijfentwintig" naar Arie. „Dertig" naar Thijs. „Tweeëndert" naar Arie. „Vierendert" weer naar Thijs. Uiteinde- Volgens ons kocht Thijs tenminste de helft van de aanwezige goederen. 7 kapstokken, al dan niet met spiegel, al dan niet met kleed liet hij echter voor f 1,per stuk aan Kijzer, Een stoel voor f 250,een lamp voor f 4,een rooktafeltje voor f 10,een klapstoel voor f 8,waren voor Thijs. Karei kocht een rooktafeltje voor f 8,en

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 14