maal - andermaal - verkocht! lijk wint Thijs: voor achtenveert krijgt hij de tafel. Met de vingers wordt ook geboden, onzichtbaar voor de niet-ingewijden maar duidelijk voor de veilingmeester. Hoewel de man die vlak voor ons zijn hoed op tafel legde hiermee bijna een rook tafeltje claimde. Thijs is nu achter de tafel tussen de notaris en de veiling meester in gaan staan. Volgens ons prikt hij nu bij wijze van bieden de veiling meester steeds met de vinger in de rug. We zien tenminste zijn lippen niet bewe gen, maar wel steeds de hamer naar hem wijzen. Bankstel: vijfhonderdvijftig - Thijs", „vijfhonderderdtachtig - Alke made". Het bankstel is voor Alkemade (het moest f 575,opbrengen). Af en toe bemoeit Thijs er zich niet mee, hetgeen catastrofaal is voor de inzen ders, een nieuw bankstel gaat voor f 350,de deur uit. Even later wordt het nog erger: een bankstel met klas sieke vormen haalt slechts f 160, Thijs gaat weer mee doen. Een Windsor- eethoek ingezet op f 80,— gaat van de hand voor f 265, De veilingmeester kent zijn klanten goed. Naast Thijs zijn Karei en Arie en Pluym (biedt altijd de helft van de inzet) en Kijzer (van de 7 kapstokken) kind aan huis. Onbekenden vallen direkt door de mand, omdat zij wanneer ze iets kopen, direkt cautie moeten storten. Het is een ernstige zaak zo'n veiling, zowel voor de verkopers als de kopers. Zwel voor de commissionair als voor de belangstellende toeschouwer. Wij nemen ons stellig voor, als niet-inge wijden, om ons bij een voorkomende gelegenheid te verzekeren van de hulp van een deskundige. Of die nu Arie heet of Karei. Of Thijs natuurlijk. P. VAN DEN BOOM

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 15