Jeugd uitwisseling 1967 19 r\IT jaar gaat de Schiedamse Gemeen- U schap voor de vierde achtereenvolgende maal een jeugduitwisseling met enkele buitenlandse steden organiseren. In het ver leden vonden uitwisselingen plaats met EsslingenDuitsland (3 X)Neath. Z. Wales '2x) en NorrköpingZweden. Met de steden Udine, Italië en Vienne, Frankrijk, die ook tot de groep behoren, was het nog niet mogelijk tot een uitwisseling te komen. Het was de bedoeling dat dit jaar een uit wisseling met Udine zou plaatsvinden, terwijl die met Neath voor een jaar zou worden opgeschort. Op de werkvergadering die begin februari werd gehouden in Udine en waarbij de data voor 1967 werden vast gesteld, bleek het echter niet mogelijk een uitwisseling met Udine te realiseren. In plaats hiervan komt er nu een uitwisseling met Vienne. Het samenstellen van het rooster waarop de deelnemers elkaar zullen bezoeken resp. ontvangen, is het ingewik keldste deel van de organisatie. Men moet ervan uitgaan, dat uitzenden en ontvangen niet tegelijkertijd kan gebeuren. Verder blijkt in de praktijk dat slechts 6 weken, dus 3 perioden van 14 dagen, in aanmerking komen. Aangezien er in de pool 6 steden zitten, die ieder met de 5 andere steden zouden willen uitwisselen, is het onmogelijk aan de verlangens van iedere deelnemer te voldoen. Schiedam ontvangt de buitenlanders dit jaar van 29 juli tot 12 augustus. Deze periode is voor ons het gunstigst. De kermis vindt in deze tijd plaats, alsmede de Eurobals in Musis Sacrum, activiteiten die in de jeugd uitwisseling reeds een zekere faam hebben gekregen. Naar Esslingen en Vienne gaan we dit jaar van 15 tot 29 juli. In Esslingen komen dan ook jongelui uit Udine, Norr köping en Vienne. In Vienne zijn dan jongelui uit Udine en Norrköping. Van 12 tot 26 augustus zijn we te gast in Norrköping met jongelui uit Neath, Esslin gen en Vienne. De mogelijkheid om zich internationaal te oriënteren is dus ruim schoots aanwezig. In het algemeen kan men spreken van bijzonder nuttige en goede uitwisselingen die het streven naar Europese eenheid zeker ten goede zullen komen, hoe gering de invloed ervan ook moge zijn. De kosten worden voor de jongelui bijzonder laag ge houden. In principe betaalt men alleen de reiskosten. De deelnameprijs bedraagt voor Esslingen f 125,voor Vienne f 175,en voor Norrköping f 225,De jongelui die in leeftijd variëren van 16 t/m 21 jaar, krijgen gedurende hun verblijf in het buitenland een programma van excursies aangeboden, ter wijl ook feestavonden in Schiedam bijv. het Eurobal) op het programma staan. De grootste moeilijkheid in onze stad is het aantrekken van de deelnemers, hoewel dit steeds beter gaat. Norrköping bijv. is op dit moment reeds volgeboekt. Voor Esslingen en Vienne kunnen nog deelnemers inschrij ven. Inlichtingen kunnen worden verkregen bij het bureau van onze stichting.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 19