ik het aanstaande zondag weer. 't Is natuurlijk ook een zekere bijverdienste voor de konijnenfokker. Met Kerstmis laatstleden heb ik toch zeker een 180 a 200 konijnen geslacht; daar heb ik zo mijn vaste klantjes voor. Lekker hoor, zo'n vers konijn. Ik zeg altijd maar: een konijn dat je een nachtje laat hangen is stukken lekkerder dan een beest dat een paar maanden in het koelhuis heeft gelegen. Er is niks lekkerder dan bout van konijn! Ik steek ze. Achter de oren slaan of ophangen is er bij mij niet bij. Ik kan er wel 300 achter elkaar slachten en je hoort er geen een! Dat is wel eens anders, hoor. Ook hier in de buurt hoor ik wel eens gillen en dan weet ik dat iemand ondeskundig staat te slachten. Dat is bruut, huh! Ik kan me die bezwaren van sommige mensen tegen dat slachten best voorstellen. Ik heb ook klantjes die 't niet zouden kunnen zién, dat slachten. En er zijn natuurlijk ook mensen die de bout niet kunnen eten als ze het konijn levend hebben gezien. KattenIk weet dat dat in de oorlog gedaan is. Ik persoonlijk zou het nooit kunnen, 'n Kat is een huisdier, is 't niet waar. Bij konijnen heb ik dat sentimentele gevoel niet. Ik slacht ze gewoon, hier op het plaatsje, waar die andere konijnen bij zijn. Die interesseren zich daar helemaal niet voor, hoor. Ik heb ook wel eens een schaap geslicht, maar daor is het anders bij, hoor! Als je een schaap slacht, hebben de andere schapen het door. Ik weet niet hcemaar als er een schaap geslacht wordt, dan wéét het andere beest het. Zo'n schaap gaat dan huilen

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 11