39 Lopend door de gangen van de eerste drie lagen, kan men zich (met een aardige dosis fantasie) al in een zie kenhuis wanen. De muren zijn reeds gepleisterd en men is hier en daar al aan afwerking toe. Zelfs zijn er al een aantal radiatoren geplaatst, die deel gaan uitmaken van het centrale (aardgas) verwarmings-circuit. Maar hoe meer trappen men oploopt, hoe meer stei gers en nog niet afgewerkte beton-constructies. Stalen buizen en beton, met daar tussendoor talloze elektrische leidingen, soms grillig gekronkeld: een koud maar boeiend spel van vlakken en lijnen, met bijna drie dimensionale allures. Men hoopt eind november de etages glas- en waterdicht te hebben. Dan kan ook de verwarming aan, zodat de vele laatste handen in een beschutte omgeving aan de diverse ziekenhuisruimten kunnen worden gelegd. Na de ingebruikname in het voorjaar van 1969, zal het dan overbodige oude ziekenhuis worden afgebroken. De vrijgekomen ruimte zal worden herschapen in een grote ziekenhuistuin. Alleen het van recentere datum zijnde kinderpaviljoen zal blijven staan. Over de be stemming van dit paviljoen is men het nog niet hele maal eens. En dan nog een klein detail: In het bovenstaande heeft het in aanbouw zijnde zieken huis afwisselend de betitelingen „het nieuwe ziekenhuis" of „het nieuwe Gemeenteziekenhuis" meegekregen. Een definitieve benaming is echter niet mogelijk, daar er nog steeds geen naam voor het nieuwe ziekenhuis ge kozen is. Indertijd werd er een prijsvraag uitgeschreven. Een groot aantal inzendingen was het resultaat met o.a. sug gesties voor een Koningin Juliana-, Prinses Margriet-, Henri Dunant-, Burgemeester Peek-, Rijnmond- of Dief- hoekziekenhuis. Vóór 1969 zullen de geleerden het over een naam wel eens zijn. Het lukt hun ten slotte toch ook om een machtig ziekenhuis te bouwen. FRANS HAPPEL

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 15