BENELUX TUNNEL IN BEDRIJF i 62 worden gerealiseerd in vier jaar, uitgaande van de bouw volgens de zinkmethode. De aansluitende wegen, had het Rijk gezegd, zullen eveneens in dat jaar gereed zijn. In 1961 kan dan met de bouw worden begon nen. Maar in 1961 is er nog steeds geen be gin gemaakt. Zelfs de financiële kant van de zaak is nog niet helemaal rond. Het wordt bekend dat de aansluitende wegen lang niet klaar zullen zijn in 1965. De aan vangsdatum in 1961 dreigt in gevaar te ko men. De bouw kan worden uitgesteld tot 1962, 1963 en als dat nog te vroeg is 1964. Op het eind van heizelfde jaar, op 27 no vember 1961 wordt toch de knoop doorge hakt. Ondanks het uitblijven van de aanslui tende wegen op de zuidelijke oever wordt de NV, die het werk zal moeten laten uitvoeren, opgericht. President-commissaris wordt mr. J. Heusdens, burgemeester van Vlaardingen. De NV laat er geen gras over groeien. Als alle formaliteiten zijn vervuld gaat on middellijk de eerste spade de grond in. Een tijdlang werd er stil gewerkt. Onopvallend haast. Er werd gegraven, gebaggerd, gestort en geheid, zonder dat iemand er eigenlijk erg in had. Dat was ook precies wat de tun nelbouwers wilden. Geen publiciteit. Geen stagnatie. Men had maar vier en een half jaar om de tunnel klaar te krijgen. Vier en een half jaar voor alle werkzaamheden. Er moest keihard worden gewerkt. Alleen de technici, die zich in groten getale aanmeld den als toeschouwers bij de werkzaamhe den, werden daarom met open armen ont vangen. Met de officiële ingebruikstelling door H. M. de Koningin was het heel wat anders. Toen mocht er publiciteit gemaakt worden, zo veel men maar wilde. Voor de tunnelbouwers was de „Benelux" toen al lang klaar. Eigenlijk al vanaf het moment, dat de laatste dichting was aange bracht en de snelweg onder de Waterweg een feit was geworden. De rest was een zaak van afwerking. Hoogst noodzakelijk welis waar, maar toch niet meer dan dat. De tun nel bestond al. De laatste dagen in de tunnel

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 10