ZEILEN IN HEI PARK Een hobby om kapot van te raken 68 H. J. van Drunen heeft vorig jaar drie keer in het water van de vijver in het Schiedamse Beatrix park gelegen. En dat kon hem geen zier schelen. Het betekende immers alleen maar dat er voor de liefhebberij van de heer Van Drunen een meer dan overweldigende belangstelling aan het ontstaan was. Drie keer waren het opdringende toeschouwers, die niets wilden missen van het schouwspel op het water, die hem voor over de vijver in duwden. „Das beter dan dat er niemand komt kijken," zegt de heer Van Drunen laconiek. „Daarnaast ik vind dat een mens best wat voor zijn sport over mag hebben. Ook al is het een nat pak.' Hij is secretaris van de Schiedamse Modeljacht Vereniging „De Viking". Dat is een club waarin ongeveer negentig enthousiaste modelbouwers en -vaarders elkander treffen. De vereniging is op 1 september 1965 opgericht nadat een groepje Schiedammers zich van een Vlaardingse modeljachtvereniging had afgeschei den. De gemeente Schiedam gaf hun wat ze in Vlaardingen zo node gemist hadden: een eigen vijver, althans een deel ervan. Er is nog even wat oppositie geweest van de sportvissers in het Beatrixpark, maar men kwam tenslotte tot een redelijk akkoord. De accommodatie die „De Viking" in Schiedam heeft gekregen is volstrekt uniek in Nederland. Men is er in de vereniging trots op, maar hoewel men zich ervan bewust is dat het ondankbaar klinkttevreden is men nog niet. Ideaal zou pas zijn als „De Viking" een rechthoekige wedstrijdbaan had in het Beatrixpark. Volgens het bestuur van de vereniging zou de verwezenlijking van die wens niet zo moeilijk zijn, Als deze reportage gemaakt wordt, is het een schitterende zondagochtend in de lente. Het terras van het thee huis zit vol; daar geeft trouwens een kelner volmondig toe dat zijn baas er voor de zondagen een schitterende attractie bij gekregen heeft. Vanaf het terras heeft men vrij uitzicht over de waterplas waarop de schepen varen. „Er zijn mensen," zegt de kelner, „die hier speciaal voor komen en uren lang hier op het terras blijven zitten." De bestuursleden van „De Viking"

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 16