BRANIE OP DE BROMMER 74 \X/E knappen die bus wel weer op", zegt Cohen, „maar voor lopig hebben we toch wel goed de pest in. Een van onze doelen is toch juist voor de jeugd te werken en dat dan die jeugd de boel moet slopen vinden we wel beroerd." De Cross Club Schiedam werd twee jaar geleden opgericht. De opzet was om jonge bromfietsenthousiasten de gelegenheid te geven hun energie kwijt te raken op een plaats, waar dat géén gevaar opleverde. Niet langer de cou reur uithangen dus op de openbare weg. maar in een groen, groen, groen, groen knollenknollenveld. Daar een branie te wezen eist meer behendig heid en moed dan op het fietspad. De vereniging heeft 78 leden, voor namelijk jongeren. Het merendeel daarvan rijdt met de gewone stan daardbromfiets, maar de vereniging heeft dus ook zijn twee echte wed strijdteams. JCS en De Favoriet rijden met motortjes in de 50 cc-klasse. Die machines zijn helemaal voor de ter reincross gebouwd; van een gewone bromfiets met al zijn tierelantijnen moet men natuurlijk nog maar af wachten of hij het gehobbel over het crossterrein aankan. Crossclub-voorzitter John Cohen „We hebben van de gemeente heel vlotte medewerking gekregen", zegt Cohen dankbaar. „Om te crossen heb ben we een geaccidenteerd veld nodig van zand en ruige grond. We kregen prompt dit veld hier en dat is groot genoeg. We hoeven er niets voor te betalen; alleen als er officiële wed strijden gehouden worden moeten we aan de gemeente een tientje geven. Maar dat is natuurlijk meer voor de show." Te klagen heeft de Cross Club Schiedam alleen over de afwatering van het terrein. Als het flink geregend heeft is het terrein onbruikbaar. Een modderpoel is voor de crossmotortjes geen bezwaar, maar als er echt plassen water staan kan men niet rijden. „Misschien dat men daar nog eens wat aan zou kunnen doen", zegt John Cohen hoopvol.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 22