91 Heyboer is een sociaal bewogen mens. Meer dan 40 jaar is hij actief in het Comité Auto- en Boottochtjes voor Gebrekkigen. leder jaar worden met groot succes de dag tochten georganiseerd. Heyboer is er altijd bij. Op zijn initiatief werd een fonds gesticht, het K. J. Heyboer- fonds, dat gelden bijeenbrengt om invaliden aan een wagentje te helpen. Zo'n 100 werden er tot nu toe verstrekt. „Ik heb altijd een veelzijdige belangstelling gehad. Vroeger fietste ik altijd en had de pest in wanneer ik een plant of een boom tegenkwam, die ik niet kende. Ik was een natuurliefhebber „en gros". Als ik nesten zocht, had ik meestal succes. Kievitsnesten zijn het moeilijkst te vinden, dat is een kennis op zich. Die heb ik nooit goed onder de knie kunnen krijgen." In 1934 was Heyboer een van de oprichters van de Schiedamse Kunstkring. In die tijd waren er al mensen, die zeiden, dat wie beroepstoneel wilde zien, naar Rotter dam moest gaan. Heyboer vond dit met de toenmalige vervoersituatie een onmogelijke zaak. In 1938 werd hij voorzitter en bleef dat tot 1956. Toen werd hij erelid. Het op heffen van de Kunstkring enkele jaren geleden was voor hem een moeilijk te verteren zaak. Het heeft hem pijn gedaan. Maar hij heeft het zien aankomen, het was niet te voor komen. Van de talrijke functies, die Heyboer heeft gehad, we schreven nog niet eens over zijn activiteiten als secretaris van de bond van gepensioneerde ambtenaren, resten nog: lid van het C.A.B. en voorzitter van de protestcommissie van de K.N.K.B. Uit de notulen van de vele vergaderingen, die Heyboer in de SG bijwoonde, blijkt zijn grote inzet voor onze stichting. Bij zijn afscheid in 1957 van het Dagelijks Bestuur sprak de toenmalige voorzitter Holl„Uw bezadigd heid en uw liefde voor de plaatselijke gemeenschap zullen ons steeds met dankbaarheid doen terugdenken aan uw aanwezigheid in onze kring." Nu, bij zijn afscheid van de bestuursraad, zijn deze woorden weer actueel.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 7