cn beelden. Beelden die zij maar moeilijk konden vergelijken met de vrouwenfiguur van Pieter Starreveld, een beeld dat al jaren een eenzame plaats in het park in neemt. Na deze week van opbouw van de ten toonstelling werd het beeld van Starre veld, van een figuratief beeld met weinig pretentie, een haast surrealistisch beeld, geplaatst temidden van neergestreken maanschcpen, magische stenen en bron zen tekens en science-fiction-achtige drijvende en bewegende plastieken. De expositie iaat de stormachtige ont- wikkeiing in de beeldhouwkunst zien. Een ontwikkeling, die ook in Nederland versneld werd. Dit kwam door die krach tige impuls van de Engelse beeldhouwers, zoals Caro, die enige jaren geleden het conventionele materiaal (het brons) ver lieten, om ijzeren, veelal niet door hen zelf vervaardigde in helle kleuren te ver ven, objecten te scheppen en deze als een teken te plaatsen bij gebouwen of in parken. Deze nieuwe vorm van „beeldend bezig zijn" vervangt het ambachtelijke „beeldhouwen", waarbij de kunstenaar van ruwe steen of brons tot het eind resultaat daadwerkelijk betrokken is bij dit artistieke scheppingsproces. Dat dit niet belemmerend werkt voor een artis tieke ontplooiing bewijst de boeiende expositie in het park. Nieuwe vormen in nieuwe materialen vragen hier de aan dacht van de parkbezoeker. Mocht hij open staan voor deze nieuwe vormen en materialen, dan kan hij vergelijkingen trekken met de meer conventioneel wer kende beeldhouwers in hout, brons en steen, die ook deel uitmaken van deze expositie. Blijkt de interesse zo ver te gasn, dat hij het begint te waarderen, dan kan hij na het park in het museum nog een expositie bezichtigen nl. die van klein- plastieken, tekeningen, collages e.d. van

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 14