„Je kunt je niet in kapselen in eenzaamheid" THURLEDE OPEN „Je maakt gemakkelijk een praatje hier en dan merk ik dat ik het onder- wijzeren maar niet kan laten. Gisteren nog zei een van de vrouwen hier, dat aanstaan in een bejaardencentrum, maar die moetje nemen. Wantje wordt verzorgd." En zo denkt ook het vieve vrouwtje ze uit de Gallileistraat kwam. Ik zei: „Mens, je moet zeggen Gal-li-léé-ie, vier lettergrepen. Denk daar nou eens aan!" Mevrouw Heyboer: „Mijn man doet nu wel zo vrolijk, maar het is een hele opgave geweest voor hem om zijn huis te verlaten. Hij heeft tot de laatste dag gewacht voor hij zijn kast leeg- ruimde." Heyboer: „Nu woon ik hier en ik geloof dat ik hier best woon, al wacht ik nog even met het verkopen van mijn eigen huis (je weet nooit.Je moet je verstand gebruiken en zeggener zijn een paar dingen die je natuurlijk niet erover, dat een paar kamers verder glunderend tussen haar nieuwe meu beltjes zit. Ze is 76 maar ziet eruit als 67. „De meubels, die ik thuis had, waren al een jaar of vijftien oud en toen dacht ik: als ik nu nog tien jaar leef zit ik straks in Thurlede met spulletjes die 25 jaar oud zijn. Nou, dat wilde ik niet en daarom ben ik naar de meubelzaak gegaan en heb alles vernieuwd." Zes jaar geleden verloor zij haar man en kort daarna verhuisde haar zoon naar Den Haag. „Ik zat toen helemaal alleen op mijn drie-kamerflat en toen ik merkte dat ik daar niet tegen kon, heb ik me laten inschrijven voor Thurlede. Ik heb er geen spijt van; ik heb het hier vanaf de eerste dag prima naar mijn zin. Ik heb ook geen traan gelaten op de verhuizingsdag. Er was maar één ding, dat me verdriet deed. Ik had geen zin om mijn oude meubelen te verkopen en toen heb ik de gemeente opgebeld om ze voor f 7,50 te komen weghalen. Nou, die gemeentemensen hebben de boel ge woon uit het raam op straat gegooid. Dat vond ik wel erg, al die vertrouwde spulletjes in puin te zien gooien." Van 15 augustus tot eind september kwamen iedere dag zes nieuwe be- 140 Bij de eerste bewoners op IS augustus hoorde het echtpaar K. J. Heyboer. Het heeft zich gerieflijk geïnstalleerd in een ruim 2-persoonsappartement.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 12