|oh, ga dao es mei dal Mtihoofd van je naaide Hoogslraal...! SCHIEDAMSE JEUGD VOELT ZICH THUIS IN BOETIEKS Rob Collette FOtO'S: 142 "TON Prins (20), filiaalhouder van -*■ Schiedams eerste boetiek, zet het geschetter van radio-Veronica af. ,,Ik zal een plaatje opzetten, dat praat makkelijker". Even later klinkt op ge dempte toon uit een hoek van het knusse zaakje op de Hoogstraat, het orgeltje van ,,A whiter shade of pale". Nauwe lijks draait de top-hit of een blond meisje in een paars-gele herenpantalon stapt uit een van de twee paskamers. Heupwiegend en met knippende vingers loopt zij naar een spiegel. Prins zegt tegen haar: ,,B!itz-broek, maar bekijk het op je gemak en als je me nodig hebt, roep je maar". De filiaalhouder biedt vervolgens de enige stoel aan die hij rijk is. Zelf leunt hij gemakkelijk tegen de toon bank. Door de openstaande deur gluren nieuwsgierige blikken van winkelende huismoeders en pruimende AOW-ers. „Sinds de opening in maart van dit jaar is de verkoop van onze Pantalon Modern NV met sprongen vooruit ge gaan. Vóór ons was hier ook een boe tiekje, maar dat liep niet. Alles hebben we daarom van de grond af moeten op bouwen. Met felle kleuren verf, een paar spotlights en hippe kleding wisten we al snel wat sfeer in onze boetiek te brengen. Daarna zijn we reclame gaan maken. Nee, niet met advertenties, die zijn veel te duur. We maakten in plaats daarvan kaartjes en gaven mode-shows op avondjes van kennissen en in Discotheek '66. Nu zijn we tot in Hoek van Holland bekend en krijgen uit de wijde omgeving onze klanten". Ton Prins onderbreekt even, want uit de paskamer roept het blonde meisje, dat inmiddels al weer een andere broek heeft aangetrokken. Hij loopt er snel heen en verdwijnt achter de gordijnen. Het enthousiasme waarmee filiaal houder Prins zojuist over de boetiek ver telde is verklaarbaar. De zaak doet het inderdaad goed bij de jeugd van twaalf tot zelfs 25 jaar. De eigenaars, Burt Stephen's en de gebroeders Aad en Wim Dekkers, hebben gezamenlijk maar

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 14