HUIS VROUW ZIINIS VAK! Wat doet de Slichting Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting? Door leanne de Vlieger - Verbeek Foto's: Rob Collette iW 158 HET is reuze prettig, hardstikke leuk! Ik kan het alle dames aanbevelen Na het volgen van de cursus „Kleine Karweitjes" heb ik zelf mijn kamer behangen netjes de wandcontacten eraf ge schroefd en geverfd. Ik verzool zelf schoenen en pantof fels, ik kan een slot uit elkaar halen en repareren. Zo verdien ik in huis geld. Vraag niet wat kleine klusjes vandaag kosten!" Dit zegt een enthousiaste geboren Schiedamse, me vrouw G. Lankveld-van Ee uit de Burg. van Haaren- laan 1233. „Mijn buurvrouw, mevrouw Gelaudemans ging er met lood in de schoenen naar toe. Ze kende nie mand in Schiedam, woonde hier pas. We hebben daar een leuk contact gelegd. Ik ben nu op naailes en maak te voor nog geen f24,50 een japon van Trevira 2000, ook nog gevoerd Geen kwaad woord over de Stichting voor Huishou delijke Gezinsvoorlichting in onze stad, integendeel! Dit Voorlichtingscentrum staat open voor iedereen. Ook al is de financiële toestand van het gezin niet pre cair, dan kan er behoefte zijn aan voorlichting. Mag de taak van de moderne huisvrouw in vele opzichten lich ter geworden zijn door de grote ontwikkeling van huis houdelijke apparatuur, de efficiënte indeling van de wo ningen, de materialen die minder onderhoud vragen, de keuze uit „panklare" levensmiddelen, de kleinere gezin nen; anderzijds is haar taak verzwaard. De naaister, de tuinman, de glazenwasser, de werkster zijn schaars en duur. Het gezin moet zichzelf bevoorraden. Het aanbod op de markt is zo groot en onoverzichtelijk dat de con sument door de bomen soms het bos niet meer ziet. De organisatie van het huishouden kent vandaag

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 10