HUISVROUW ZI|N: EEN VAK! 160 voor de jonge huisvrouw is voorlichting erg belangrijk. Vaak komt ze onvoorbereid voor het huishouden te staan en houdt haar baan nog een tijdje aan. Twee din gen combineren terwijl je het ene nauwelijks beheerst; dan vraag je om moeilijkheden. Dikwijls ook krijgt het jonge meisje niet de gelegen heid om zich in het huishouden te bekwamen. Komt ze thuis van school of werk, dan staat het eten klaar en de jongedame hoeft zelfs niet af te wassen „Je zou die moe ders wel om de oren willen slaan!" zegt de leidster agressief. Ze maakt zich nu echt boos. „Als ik lees dat dertig procent van de recruten wordt af gekeurd, waarvan een groot percentage door de voedings toestand! Voor de voedingstoestand van het gezin is moe der verantwoordelijk. Van menukeuze weet de doorsnee huisvrouw te weinig af. Kwetsbaar is de jeugd, zijn de aanstaande moeders en de ouderen. Een vette voeding brengt risico's met zich mee. Goed eten houdt ons fit en gezond en stelt ons in staat tot prestaties. Daarom ben ik heel blij dat de directrices van huishoudscholen, mej. Th. Vis en mej. C. Roodenburg ons in staat stellen hun keukens te gebruiken voor kooklessen, helaas alleen 's avonds. De andere cursussen worden zoveel mogelijk onder schooltijd gegeven, de lestijden zijn van half tien tot twaalf uur, 's middags van kwart voor twee tot kwart over vier. Alle Schiedamse dames boven de achttien iaar kunnen er voor een prik aan deelnemen: f 1,per les overdag, f 1,25 per les 's avonds. In de Prins Mau- ritsstraat en de Westmolenstraat geeft men naast kook lessen voor beginners en gevorderden, ook feestelijke menu's en toepassing van kruiden onder het motto „Doe het eens anders"; zelfs is er een cursus van acht lessen Indisch-Chinees koken. Heel plezierig zijn de lessen met het thema gast en gastvrouw: omgangsvormen, tafeldekken, samenstelling van menu leren de Schiedamse dames er onder meer. Over de cursus „Kleine Karweitjes" in huis niets dan lof zoals we al zeiden. Ook de naaicursussen zijn een groot succes. Onderwerpen? Hoeveel stof heb je nodig, hoe komt een patroon pasklaar, alles over nieuwe textielstof- fen, wasbehandeling, onderhoud en werkwijze van de naaimachine. Naait uzelf al, maar zit u met het afspel den van een rok, het knippen griezelig om de schaar in die dure lap te zetten? loop gerust binnen voor naai-advies op woensdagmorgen tussen half tien en half twaalf en donderdagmiddag tussen twee en vier uur. Kosten? Een gulden!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 12