a GEEN S100FIES MAAR SCHOONHEDEN 161 Tegen de feestdagen is er geweldige animo voor het maken van kleine geschenken. Met allerlei waardeloze of goedkope materialen gaan de dames aan de slag. Met behangselpapier, raffia, paperclips, plakplastic worden de leukste dingen gewrocht en het fijne is dat lerares en leerlingen van elkander ideeën opdoen. Hier stimuleert de zelfwerkzaamheid tot nieuwe creaties: verrassend leuke schellekoorden bijvoorbeeld met droogbloemetjes. Mevrouw M. A. Roelfsema-Poelstra is voorzitster. De meeste vrouwenorganisaties zijn in de Stichting verte genwoordigd. Zij kunnen overigens ook een lezing aan vragen. De Stichting bereikt met haar voorlichting zeker duizend Schiedamse dames per jaar. Het kan allemaal zo goedkoop omdat rijk en gemeen te subsidiëren. Denk niet dat de Huishoudelijke en Ge zinsvoorlichting erop uit is, ons, Schiedamse vrouwen, tot degelijke troela's te maken, die aan niets anders dan het huishouden denken. Integendeel! Een verstelcursus is er niet, „je kunt je tijd beter anders gebruiken". Een kook-cursus voor mannen, zoals ook in Rotterdam met succes georganiseerd is, zou dit voorlichtingscentrum bij voldoende deelname maar al te graag starten. Dat vrouwenhanden behalve koken, naaien en poetsen ook schoonheid voor haar zélf kunnen bewerkstelligen, bewijst de Stichting door haar cursus ,,De verzorging van het uiterlijk". Twee lessen in hygiëne, van een le rares, daarna de schoonheidsverzorgster. We maakten voor u de les mee in Groenoord in het parochiehuis van de H. Martinus. In het gloednieuwe zaaltje zaten daar zestien leden van de N.K.V.B. Ze leerden er alles over de verzorging van de nagels, het hoe en waarom van het lakken, pas op met kleuren, middeltjes tegen nagelbijten en transpiratielucht, wat doe je tegen winterhanden? Zij weten waarom je lip stick niet op je hand kunt proberen bij aankoop, leerden allerlei kleine foefjes waarmee de natuurlijke schoon heid van de vrouw behouden en onderstreept wordt. Met dure potten en dito flessen? Welnee, een puim steen, een citroen, kamferspiritus, papieren vijl, wissel baden en olijfolie kom je al een heel eind in de goede richting. „Wie heeft er nog meer problemen?" vraagt de charmante mevrouw W. van Zelst-van Drunen, een levende reclame voor haar vak: schoonheids-specialiste. „Ik ga de hele week in de olijfolie zitten", mompelde een Kethelse moeder. Nog meer variaties op het thema voorlichting? O ja wel, zegt de leidster: „Wég uit de Nieuwstraat en een mooi gebouw in het centrum met een glazen pui, die nodigt tot binnenkomen. Demonstraties in club- en buurthuizen, samenwerking met de Kruisverenigingen, kleutercursussen bijvoorbeeld, bejaardengymnastiek." of voedingsvoorlichting voor bejaarden. Meer coördinatie met kraam- en gezinsverzorging." Krijgt u ook zo'n zin in een cursus? Doen dan! „Huisvrouw" zijn is een vak, waarin je nooit uitge leerd komt.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 13