J 179 Een spotter in die tijd moet zelfs gezegd hebben: „La ten ze die eerste paal maar niet slaan, anders stort de oude hbs te vroeg in elkaar". Nu het nieuwe complex geopend is, ligt het natuurlijk voor de hand dat alle narigheid uit het verleden vergeten wordt (men onthoudt tenslotte meestal alleen leuke din gen!) Een ieder is tenminste meer dan tevreden met de nieuwe behuizing. Een rondgang in het complex leert dat Schiedam zeer zeker een moderne en functionele moge lijkheid tot middelbaar onderwijs rijker is geworden. De vaklokalen in het vijf lagen tellende hoofdgebouw zijn wel het meest sprekende voorbeeld van de moderne aan pak van zaken. Voor de reeds lang van school zijnde toeschouwer moet het welhaast een feest zijn, om hier les te krijgen. Zo verging het schrijver dezes tenminste, toen hij in het scheikundelokaal aan een van de prakti- kumtafels ging zitten, waarop een gasaansluiting, water kranen (inclusief verzonken miniatuur wasbakken) en aansluitingen op het lichtnet. Steunend met de ellebogen op het zuurbestendige tafelblad zag hij ook een viertal prachtige zuurkasten, waar allerlei gevaarlijke en kwalijk riekende stoffen een veilig plaatsje hebben gekregen en verder vooral ruimte. Ruimte om praktisch te werken. Hetzelfde geldt voor de natuurkundelokalen op de tweede laag. Uitstekend geoutilleerd en van alle gemak ken voorzien. Verder in het hoofdgebouw lokalen voor aardrijkskunde en tekenen. HBS-directeur dr. J. E. W. Spronk heeft zijn kamer op de begane grond, inclusief een wachtkamer. Bezijden de rechteringang treffen we een ruimte voor de concierge aan, een grote garderobe en een fietsenstalling, direct toegankelijk vanaf de Hugo de Grootstraat. Haaks op de rechtervoorkant van het hoofdgebouw de twee lagen tellende vleugel voor het stedelijk gymna sium, met acht klaslokalen en kamers voor rector, lera ren en administratie. De eerder genoemde vaklokalen in het hoofdgebouw zullen door de hbs en het gymna sium gezamenlijk worden gebruikt. In de linkervleugel (gezien vanaf de Burgemeester van Haarenlaan) voor de hbs 22 identieke klaslokalen, ten behoeve van het talenonderwijs, wiskunde en geschiede nis. De lokalen hebben een capaciteit van 25 a 30 leer lingen en zijn ruim en strak van opzet. In elk lokaal een zg. drielingbord, dat op iedere gewenste hoogte gesteld kan worden. Aan deze vleugel een kleiner gebouw met decoratieve dakconstructie, waarin het biologie- en een handenarbeidlokaal zijn ondergebracht. Tegenover de gymnasiumvleugel tenslotte de aula, kantine en gymnastiekzaal. De aula is op velerlei ma nieren te gebruiken. Voor toneel- en filmvoorstellingen,

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 11