talen een vast bedrag per inwoner: 1.847.950 gulden van ruim één miljoen inwoners. Het komt neer op iets meer dan een pakje sigaretten de man, namelijk f 1,74. De stapelloop van Rijnmond heeft zich in vlot tempo voltrokken. De zaken lopen, het gaat er voorlopig om het casco in de ogen van de publieke opinie drijvend te houden, misschien is het beter gezegd: uit de mist te manoeuvreren. Maar hierover straks. Het prille begin, met raadsver gaderingen in de aula van Dijkzigt, De Doelen en nu de Rotterdamse raadszaal, staat mr. Joolen nog helder voor de geest. De tijd, dat alleen hij en Marijnen er waren. Er was geen geld, geen begroting, maar toch moesten er „zaken" worden gedaan. Joolen: „We hebben toen van iedereen krediet gehad. Ik was ook niet bevoegd personeel aan te nemen. Ik ben na mijn benoeming nog tot half juni in Den Haag gebleven, op de griffie. Ik ben de Rijnmondwet Het Rijnmondsextet plus zijn secretaris mr. A. W. Joolen (geheel rechts). Van links naar rechts: de gecommitteerden drs. H. P. M. van der Drift (44 jaar, Vlaardinger, KVP), C. M. L. Roozemond (40, Rotter dammer, PvdA), P. Th. Biersma (48, Rotterdammer, PvdA), M. H. L. Weststrate (61, Vlaardinger, AR), dr. J. Alers (45, Barendrechter, VVD), mr. H. B. Engelsman (53, Schiedammer, PvdA) en hun voor zitter mr. V. G. M. Marijnen (49, Schiedammer, KVP). gaan analyseren, een proeve van een begroting gaan maken, je moest vragen beantwoorden van toekomstige raadsleden. Er begon wat correspondentie te komen, het eerste dat nodig was, was een juffrouw om voor me te tikken". September 1965 kwam de eerste raadsvergadering. Pas toen kon er voor het eerst met recht van het Openbaar Lichaam Rijnmond worden gesproken. De uitbouw van het administratief apparaat kon beginnen. Tijdelijke kantoor ruimte werd gevonden in enkele directie-appartementen van de Algemene Bank Nederland, de toen pas ontstane, bundeling van Nederlandse Handel Mij. en de Twentsche Bank.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 15