TAN KER CLEAN ING N.V. 176 R. VAN DER WEYDE Men kan daarom grote bewonde ring hebben voor de mannen die diep in het scheepslichaam bij het zuinige licht van looplampen de em mertjes met de oliedrab volscheppen. Bewondering ook voor het tweetal aan dek dat in zon en wind, regen en kou de emmertjes ophijst en ledigt. Hun voor het behoud van de sche pen zo noodzakelijke werk verdient nog meer lof als men bedenkt, dat veiligheid het ene been is waarop dit bijzondere bedrijf staat. Tankerclean- ing N.V. is in de ruim 10 jaar van haar bestaan voor rampen bespaard gebleven en dat is voor een groot deel te danken aan het verantwoor delijkheidsgevoel dat de werknemers aan de dag leggen. Geen plaats dus voor kettingro kers. Het gebruik van vuur kan ex plosies tot gevolg hebben, waarvan de kracht voldoende bekend is sinds enkele jaren geleden, aan de over zijde van de rivier, een tanker de lucht in vloog. Deze directie heeft het verstandige besluit genomen de mannen „beneden" op gezette tijden naar de kantine te halen om even van het rokertje te genieten. Ook elektriciteit is op een te reini gen tanker een verboden krachtbron. Wat er moet draaien, ja zelfs wat er brandt aan lampen, wordt gedreven door samengeperste lucht. Een enkel vonkje kan al voldoende zijn Dag en nacht gaat dat zo door. Aan de Wilhelminahaven wordt vol-continu gewerkt, zeker nu, na een periode waarin het gesloten Suez-kanaal de reders heeft verleid tot het langdurig uitstellen van de reparatie- en schoonmaakbeurten. Extra-druk is het ook, omdat de ge specialiseerde cleaningbedrijven langs de kust van de Middellandse Zee de klandizie van hun passanten zijn kwijtgeraakt. Door dat alles zullen de resultaten over 1967 wel weer beter zijn, dan in de jaren ervoor. Toen al kwamen er per 265 dagen al zo'n 290 tankers, 1000 lichters en 1500 tankwagens en containers naar de Wilhelmina haven. Onder het motto: „Geen kar wei te klein; geen schip te groot" is het bij een van Schiedam's merk waardigste bedrijven dikwijls drin gen m

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 8