8 vragen aan 8 raadsleden „Met z'n tweeën toch 'n bepaalde invloed 210 AL1DA CORNELIA MARIA BLAAUW- RIEU, 34 jaar. Huisvrouw. Opleiding: mulo. In de raad voor de Pacifistisch Socialistische Partij sinds september 1966. 1. Hoe bent u in de gemeente raad gekomen en heeft u lang moe ten nadenken voordat u besloot uw zetel in te nemen 1. Ik heb niet lang nagedacht. Hoe gaat dat? Er i.s in de partij een kandidaatstelling en dan blijkt dat je als nummer één uit de bus komt. 2. Voordat u in de gemeenteraad kwam, wat wist u er toen van? 2. Ik was in Maassluis secretaresse van onze afde ling geweest. Ik zat dus wel in de politiek, maar niet in de beslommeringen van het raadswerk. 3. Als u bepaalde verwachtingen had van wat u als raadslid kon doen, zijn die verwachtingen dan gehono reerd of bent u teleurgesteld? 3. Je begint met je partijprogramma. Je zit in een kapitalistische maatschappij en je kunt natuurlijk niet verwachten dat je dan ineens alles op zijn kop kunt zetten en het beleid ombuigen. Toch meen ik dat wij ■net zijn tweeën in de raad een bepaalde invloed heb ben. 4. Wat doet u met dat stuk van bijna 1000 pagina's, de gemeente begroting, als u hem in het najaar thuis bezorgd krijgt? 5. Wat vindt u van het contact tussen bestuurder en bestuurde, de overheid en de burgerij? 4. Wat doe je ermeeJe gaat eerst een beetje kijken Da's nou ook een vraag! Goed, je neemt hem door. Eerst de beleidsnota natuurlijk, inaar de cijfertjes ook wel. 5. Dat laat veel te wensen over. Je moet naar de mensen tóegaan. Zelf komen ze niet. Ik zou graag meer contact met de burgerij hebben. 6. Per jaar wordt in Schiedam tussen de 15 en de 20 miljoen geïn vesteerd. Als u nu plotseling 5 miljoen extra te investeren kreeg, wat zou u er dan mee doen? 6. Een zwembad voor gehandicapten. Een sporthal in zuid. Een beter dagverblijf voor imbecielen in de sociale werkplaats. 7. Vindt u het van veel belang dat 7. Ja! Ik zou nooit voor een andere party willen li nu juist namens uw eigen partij in zitten. De PSP verschilt zo veel van de andere par- de gemeenteraad zit? tV'n da} ""T a"dere par"j zou kunncn zitten, juist omdat het een principcpartij is. 8. Zou u wethouder willen worden? 8- Nee. VVcl a's de PSP een meerderheid had. niet alleen in de raad maar ook in het parlement, dus ook ministerszetels zou hebben. Onder dit kapitalis tisch stelsel zou ik geen wethouder kunncn zijn. Ik zou de richtlijnen van Den Haag moeten volgen; die komen van een kapitalistische wereld. Stel je voor dat ik als wethouder de burgemeester zou moe ten vervangen als hij met vakantie is. Dan zou ik die oproepen voor de militaire dienst toch zeker zó ver scheuren!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 22