8 vragen aan 8 raadsleden I „Mij zijn als raadslid een I paar dingen gelukt!" 212 BF.RNARDUS EVERT C OLLÊ, 44 jaar. Beroep: uitvoerder. Opleiding: ambachts school. In de raad voor de Communistische Partij Nederland sinds 1947. 1. Hoe hem u in de gemeente raad gekomen en heeft tt lang moe ten nadenken voordat n besloot uw zetel in te nemen? 1. Ik stond nummer 5 op de lijst in '47. We hadden toen een fractie van vier man en iemand bedankte toen tussentijds. Toen ben ik in de raad gegaan. Na gedacht tóen heb ik niet. Dat doe je immers al als je je op de kandidatenlijst laat zetten. 2. Voordat tl in de gemeenteraad kwam, wat wist u er toen van? 2. Mijn vader heeft voor de oorlog 24 jaar in de raad gezeten voor de c.p.n. Ik wist dus wel ongeveer wat voor werk het was, ook al omdat ik de notulen las. Ik had toch een lange tijd nodig om ingewerkt te raken. 3. Als u bepaalde verwachtingen had van wat u als raadslid kon doen, zijn die verwachtingen dan gehono reerd of bent u teleurgesteld? 3. Dat is eigenlijk half om half. Op de leeftijd dat ik in de raad kwam, had ik bepaalde verwach tingen die uitgingen van mijn politieke overtuiging. Niet alles kun je natuurlijk realiseren. Toch zijn me als raadslid een paar dingen gelukt. 4. Wat doet u met dat stuk van bijna 1000 pagina's, de gemeentebe groting, als u hem in het najaar thuis bezorgd krijgt? 4. Ik lees hem en ik denk erover na. En ik pluis de beleidsnota uit. Voor één persoon is het echter onmogelijk om de hele begroting binnenstebuiten te keren. 5. Wat vindt u van het contact tus sen bestuurder en bestuurde, de over heid en de burgerij? 5. Dat contact is onvoldoende. De oorzaak ligt aan twee kanten; er wordt te weinig contact gezocht. Daar moet aan twee kanten wat aan gedaan worden. 6. Per jaar wordt in Schiedam tus sen de 15 en de 20 miljoen geïnves teerd. Als u nu plotseling 5 miljoen extra te investeren kreeg, wat zou u er dan mee doen? 6. Het zwembad in zuid! Dan blijft er nog 2^2 mil joen over. Daarmee zou direct begonnen moeten worden aan een verzorgingstehuis voor bejaarden. Dat zijn de twee meest urgente punten. 7. Vindt u het van veel belang dat u nu juist namens uw eigen partij in de gemeenteraad zit? 7. Als ik zie wat je als raadslid voor Schiedam kunt doen, dan maakt het niet uit als wat je zit en waar. Maar ik kan me tóch niet indenken dat ik voor een andere partij in de raad zou zitten. Toch. het belang van de stad en de bevolking moet voorop staan. 8. Zou u wethouder willen worden? "j zou wel willen worden maar alleen met de bedoeling om dan nog iets meer te kunnen doen voor Schiedam dan wat je als raadslid kunt. De sta tus en de financiën spelen voor my geen enkele rol. Het zou er om gaan dat je de héle dag je krachten aan de stad kunt wijden.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 24