„Vanuit je overtuiging een inbreng hebben../7 „Boerenpartij bracht de zaak aan 't rollen.77 213 SIMON JACOB ROSMAN, 36 jaar. Be roep: boekhouder. Opleiding: mulo, spd. In de raad voor de prot. chr. fractie sinds sep tember 1966. ANDRIES ROEDE, 30 jaar. Beroep: chef monteur. Opleiding: technisch, politie opleiding, kinderpsychologie-cursus. In de raad voor de Boerenpartij sinds september 1966. I. Het bestuur van de kiesvereniging vroeg me om een kandidatuur te aanvaarden. Ik heb niet lang na gedacht, al kwam het onverwacht. Ik vond het eigen lijk een logisch gevolg van mijn activiteiten voordien. Ik was onder meer vier jaar penningmeester geweest van de AR-kiesvereniging. 1. Het kamerlid Snoek van onze partij ken ik al jaren; hij komt hier veel over de vloer. In '66 werden er kandidaten gezocht voor de raad en toen zei hij: is dat niks voor jou? Nou, ik had wel politieke be langstelling, maar ik heb toch lang moeten nadenken. Ik heb tenslotte ja gezegd, omdat ik van mening was dat er iets moest veranderen. 2. Wat iedere burger ervan weet, die de kranten leest. Gedetailleerde kennis had ik niet, nee. 2. Door mijn studie wist ik hoe de samenstelling en de werking van de gemeenteraad was. 3. Misschien ben ik een beetje nuchter, maar ik had niet van die hooggestemde verwachtingen. Ik vind het te pretentieus om na een jaar te gaan zeggen of ik geslaagd ben of niet. 3. Verwachtingen Men moet een meerderheid hebben om iets te bereiken. De enige ervaring die ik heb opgedaan is, dat je de besluiten tóch min of meer kunt beïnvloeden. 4. Ik leg hem ergens neer tot een geschikt mo ment. Als ik hem doorneem probeer ik de grote lijnen van de financiën eruit te krjjgen en ik kijk na of al het wenselijke aandacht gekregen heeft. 4. Ach, er zijn een hoop dingen waarvoor ik geen behoefte heb om ze door te nemen. De begeleidings brief bestudeer ik goed. De andere paperassen heb ik niet nodig. 5. Daar is veel aan te verbeteren. Maar hoe moet je dat doen Als je eenmaal in de raad zit, er vaar je de ingewikkeldheid van bepaalde problemen en dan begrijp je dat de burger zich maar weinig in teresseert. 5. Dat laat veel te wensen over. De mensen wor den niet of nauwelijks bij de dingen betrokken. Ge lukkig is er wat politieke belangstelling de laatste tijd, maar dat neemt niet weg dat de afstand heel groot blijft. 6. Dat is geen eenvoudige vraagVoor de jeugdvoorzieningen zou ik een bedrag uittrekken, voor de sport. Het zwembad in zuid. Openbaar groen in de nieuwe wijken, trapveldjes voor de jeugd. 6. 'n Moeilijke vraag Allereerst zou ik het te kort op de gemeentebegroting aanzuiveren. Dan blijft er nog 3x/ miljoen over. Ik geloof dat ik die aan de woningbouw zou besteden. 7. Ja, dat vind ik wel. Ik geloof dat ondanks alle pogingen tot verbreding van de samenwerking tussen de partijen, je toch nooit mag vergeten dat iemand vanuit zjjn achtergrond en overtuiging een eigen be langrijke inbreng kan hebben. 8. Ik ambiéér het niet Als het zou moeten, zou ik me echter niet aan mijn verantwoordelijkheid ont trekken. 7. Ja, daar kan ik kort in zijn. De Boerenpartij heeft de zaak aan het rollen gebracht in de politiek. Sinds het optreden van de BP spreekt iedereen op eens over duidelijkheid. Ik ben gelukkig om namens de Boerenpartij het woord te mogen voeren. 8. Niet onder de huidige omstandigheden. Het is een heel moeilijk ambt Ais ik enige jaren ervaring in het raadswerk zou hebben, wilde ik er wei over nadenken.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 25