222 In het begin is er een soort weerstand die overwonnen moet worden. Er zijn er bij, die voordien nog nooit getekend of gesehilderd hebben. Als ik nu zo eens 0111 me heen kijk, dan lukt het best". I)at dus wat betreft de volwassenen. Trees Suringh: „Het fijne 0111 met kinderen te werken, is ze creatief be zig te zien. Op de (lagere) scholen wordt natuurlijk wel tekenles gege ven, maar het neemt in het lespro gramma niet zo'n grote plaats in. Hier kunnen ze zich helemaal uitle ven en ik kan aan dat uitleven een beetje richting geven." I)c kinderen zijn inmiddels ver diept in de vervaardiging van hun werkstukken. Het onderwerp is: (we waren al in het begin van deze maand in het museum) Sinterklaas en sport. Met het gevolg dat er prompt twaalf knalrode mijters op het papier komen en de sport louter en alleen blijkt te bestaan uit voetbal en motorwedstrijden. Sommige kinderen hebben van thuis een praktisch klerenbescher- inertje zoals een schortje meegekre gen. Geen overbodige luxe. Een meis je dat het meent zonder te kunnen doen, heeft binnen korte tijd een wit truitje, dat als voorbeeld dienst zou kunnen doen bij een televisiereclame van een wasmiddel. Vóór de behan deling I11 de eerste weken van juli werd er in het museum een expositie ge houden, getiteld „Vrije expressie", waar de resultaten van de diverse kunstklassen te bezichtigen waren. Er viel vast te stellen, dat er in de klas sen niet zo maar wat geklodderd of gekrast wordt. Of de over het alge meen aanwezige kwaliteit nu het ge volg is van ontwakende talenten, of van de leiding van Trees Suringh en Joop van Meel is natuurlijk niet na te gaan. I11 ieder geval waren de te keningen en schilderijen een tentoon stelling waard. De deelnemers aan de kunstklas- scn zijn unaniem van mening, dat de kunstklasscn „erg fijn zijn". De heer N. C. Kerkhoff vertelde: „Het is een geweldig leuke instelling en ik geloof zeker, dat iedereen er zo over denkt. Daarbij komt dan nog, dat het be drag dat we per keer moeten betalen (kinderen tot 14 jaar f 0,25, van 14 tot 18 jaar f 1,00 en volwassenen f 2,50) naar verhouding een schijntje is. Alleen de verf al die je gebruikt. Om nog maar te zwijgen over het feit dat de leiding ook betaald moet wor den." De reactie van een blond meisje van tien, is wat korter: „Nou meneer, ik vind alles hardstikke knots-fijn!" Waaraan nauwelijks iets toege voegd kan worden I RANS HAPPEL

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1967 | | pagina 34