A. J. Creteer voorzitter van het voor lopig bestuur: in november van dat zelfde jaar wordt het definitieve be stuur gekozen met C. A. van der Zee aan het hoofd. Langzaam maar zeker ontwikkelt de EHBO-Schiedam zich tot een bloeiende vereniging. Wat namen uit de historie van de plaatselijke afdeling: De Leeuw, huis arts en 36 jaar cursusleider, De Goe deren, Van Brakel, De Vries en me vrouw Koks. De EHBO-Schiedam teert niet op dat rijke verleden. Vandaag aan de dag, nu het verenigingsleven een moeilijke tijd doormaakt, probeert de afdeling de publieke belangstelling vast te houden. Niet zonder resultaat: de EHBO-Schiedam heeft toch altijd nog zo'n 200 leden en een penning meester zonder zorgen. In 26 weken leidt de EHBO op voor het officiële diploma. Dit cur susjaar hebben ruim 65 Schiedam mers ingeschreven. Iedere maandagavond worden de lessen gegeven in het gebouw van de gemeentelijke Dienst voor Volkshuis vesting aan de Westmolenstraat (tus sen Westvest en Lange Haven): een nauw poortje met een drempel, die uitnodigt om over te vallen, een vriendelijke conciërge en dan een van die lokaliteiten, die uitsluitend uit gangen lijken te bestaan. Na enig zoeken: het leslokaal, een in goti sche stijl opgetrokken zaaltje, dat enigszins gewijd aandoet. Geelkope ren lichtkronen met elektrische kaar sen en kleurige glas-in-lood ramen. Rechts van het middenpad zitten 23 mannen, links 30 (merendeels jonge) dames. Docent is de huisarts A. Q. C. Klomp (al ruim twaalf jaar cursus leider, voor wat de medische kant betreft), geflankeerd door de romp van een menselijk lichaam, opge bouwd met onderdelen van kunst stof, een doodeng skelet en een schoolbord. Op de achtergrond: „Van Goors Anatomische Wandplaten", ge heel in kleur. „Dokter Klomp weet het allemaal zo mooi te brengen. Hij boeit de mensen", verzekert penningmeester Van Katwijk. Een driftig knippende fotograaf stoort de les, leidt even de aandacht af. Het felle flitslicht spat oneerbiedig tegen het sacrale glas-in- lood. De docent trekt de aandacht met een grapje terug: „U heeft nu allemaal het verschil tussen bacillen en bacteriën gehoord?" De zaal valt in met een volmondig „ja". Dokter Klomp: „Dan heeft u niet goed gehoord, want er bestaat geen verschil". Een moment voor gespannen stilte, dan gaat de docent verder over ziek tekiemen en aanverwante onplezie rige verschijnselen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1968 | | pagina 10