*8 a 11 h succes. Wat was uw gemakkelijkste op dracht? Henke: „Tja eh." Niet nadenken s.v.p. Henke: „Eetfoto's. Ik ben gek op lekker eten. Die sfeer heb ik direct. Sausjes en zo, ik maak het allemaal zelf klaar voor de foto's." En de moeilijkste? Henke: „Dat was een keer met een Israëlisch fotomodel. Om stoffen te fotograferen, dat vind ik moeilijk. Wc waren voor een mooie achtergrond naar Kasteel Oud-Wassenaar gegaan. We hadden toestemming gekregen, maar de baas daar begon steeds moei lijker te doen toen-ic zag wat er alle maal kwam kijken, de kabels, de lam pen. Enfin, toen dan eindelijk het licht zo was, als we het wilden heb ben, zakte dat fotomodel in elkaar. We konden weer naar huis. Ze had een paar weken lang alleen maar 's morgens een appel gegeten." Henke zegt weinig voor de techni sche fotografie te voelen. Als het kan, moeten er mensen in zijn foto's voor komen. Het liefst, dat staat al ergens, maakt hij portretten. Henke: „De kop bestuderen. Dat kan een uur, soms twee uur duren. Geen fouten corrigeren. Een pukkel is een pukkel en die blijft er. Je stuit ook dan op weerstanden. I.aatst had ik er één van het type van: Ik ben Jan de Zakenman. Die vent zat oer- vervelend te glimlachen de hele tijd. Ik heb gezegd: zou u nu eindelijk die vervelende glimlach even willen afzet ten. Nou, gelijk dat gezicht zó mondhoeken omlaag, wenkbrauwen autoritair in de hoogte), ik had hem. Maar hij sprak geen woord meer met me, ik heb 'm nooit meer terugge zien. Hij zei alleen maar: ik dacht dat u niet al te beleefd was. Zijn vrouw kwam de foto's halen en die keek en zei: mijnheer Henke, zo hebben ze hem nog nooit gefotografeerd, want

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1968 | | pagina 11