ELS KLOOS ROB HOU begaafde conservatoriumleerlingen - alf en bas - op drempel van toekomst Door L.W.G. Bakker Folo'S: Richard Henke 63 ZE zingen allebei. Els Kloos, 22 jaar, Schiedamse: „Er mochten geen vrouwen op het koor van de katholieke kerk komen. Maar ik was nog een meisje, dus mocht ik wel mee." En Rob Holl, 21 jaar, van Overschie: „Ik kwam bij een jongenskoor, toen ik een jaar of zeven was. Er zijn nog maar een paar jongenskoren. Het komt omdat ze in de kerk..-ze willen iets vernieuwen; ze houden de rotzooi, ze smijten de mooie dingen overboord. Ze nemen Land of hope and glory, een ordinaire tekst en dat zingen ze dan in de kerk en ze denken dat ze de mensen amuseren." Beiden zijn begaafde leerlingen van het Rotterdams Conservatorium. Rob Holl mocht het vierde jaar overslaan en zal nu de hele studie (volgend jaar klaar) in vijf in plaats van de gebruike lijke zeven jaar doen. Ben je dan eigen lijk erg goed? Rob Holl: „Nou ja, goed." Els, die zelf het eerste jaar oversloeg en die in mei examen doet, knikt beamend„Ja. Het is wel goed, hoor." Els Kloos heeft „altijd al gezongen"; zat op de Schiedamse Muziekschool „toen ik nog klein was"; kwam bij het Graalkoor van Paul van der Putte; kreeg van Jos Vranke het advies haar stem in ontwikkeling te brengen; ging naar George Stam van het Rotterdams Conservatorium, „die het je altijd eerst afraadtmaar je hebt idealen en je ziet nog niet de struikelblokken." Rob kan een zelfde verhaal vertellen. Na het jongenskoor, waar hij na de- baard-in-de-keel af moest, deed hij een

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1968 | | pagina 15