'n Schiedams poedertje dat naar 60 landen wordt geëxporteerd HYFOAMA- GRONDSTOF VOOR ZOETE WAAR Door H. Kuiper Foto's: Robert Collette Voor sommigen is alleen de naam Schiedam al voldoende om een verlekkerd „Hmmmm!" te laten horen. Zij denken daarbij, mogen we aannemen, niet aan suikergoed en chocolade. Toch zou dat mogelijk zijn. Er is een bedrijf in Schiedam dat alleen zoete tongen streelt. „HmmmmHyfoama. Lekker!" 57 Uit de hemelsblauwe deuren in de panden van Lenderink Co., Wester kade 18, komen kleine pakketjes met zoete heerlijkheden om uit te vliegen en te varen naar zestig landen op de aardbol. Het gaat niet om tonnen, maar, zeg, om een goed aantal handen vol. Het zijn stuk voor stuk monsters. Het is Lenderinks gratis snoepje van de week. Uit diezelfde deuren komen met de regelmaat van de klok blikken met een gelig poeder, die naar even zovele landen gaan. Eiwitten. Wèl in tonnen. En er wordt wèl voor betaald. Lende rink moet ervan leven. Zijn produkt betitelt het bedrijf met de Japans aandoende naam „Hyfoama", een verbastering echter van het Engelse „high foam", hoog schuim. Het is u had het misschien al ge raden een van de grondstoffen voor de: nougat, caramels, marsepein, pud dingpoeder, reepjes met taaie vulling, marshmallows, bonbons, gevulde cho coladefiguren, toffees, truffels, kortom alles wat zoetekauwen doet water tanden. Met een attractief wikkeltje erom heen komen die zaken over onze grenzen terug. Weet dan dat er in veel gevallen een stukje Schiedam in zit,

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1968 | | pagina 9