115 REINARD MAARLEVELD, 11 jaar, 6e klas dr. A. Kuyperschool, naar Gr. van Prinstererlyceum. Beroep vader? Centrale verwarmingsinstallateur" CARL A VAN DER SLOOTEN, 12 jaar, 6e klas Jan Ligthartschool, naar gymnasium. Beroep vader? Chef-inkoper bij de Steenkolen Handels Vereniging". 1. Misschien varen. 2. Gym. Spelletjes doen. 3. Tekenen. 4. Dat hebt u aan de vorige ook al gevraagd, daar weet ik 't van: Roelfsema. 5. Nee, dat vind ik geen leuke stad, saai.Je kan hier niks doen, alleen door het Sterrebos rijden. 1. Nou, vroeger wou ik altijd bij m'n vader op kan toor en nu wil ik weer stewardess worden, in bussen of zo of in een vliegtuig of eh. 't ligt wel ver uit elkaar: een apothekeres, dat lijkt me ook wel leuk, maar ik ben bang dat ik dan iets fout doe. Reizen lijkt me wel leuk, maar ik wil ook af en toe eens thuis komen. 2. In de zesde klas 't schoolreisje en een week naar Oosterhout. 3. Geschiedenis. Al die jaartallen, dat vind ik ver velend. Ik had er eerst een 6]^ voor en nu een VA, dus ik heb 't wel opgehaald, maar ik vind 't vreselijk al dat opdreunen, dat vind ik zoiets vreselijks. 4. Roelfsema. 5. Ja hoor. Ik wil niet graag naar een andere stad. naar een drukke stad, Rotterdam bijvoorbeeld. 6. Dan zou ik nieuwe voetbalschoenen kopen, van Adidas. 6. Spulletjes voor mijn fiets kopen, om 'm een beetje op te knappen en misschien wat voor mijn zusje kopen. Ik heb pas een nieuwe bel en snelbinders ge kocht en nou wil ik graag jasbeschermers hebben. 7. Putjesschepper, al die putjes uitzuigen. nee hoor, da's niet gezond. 8. 'n Nazileider. Hij was leider van de Nazi's, men sen die in Duitsland aan de macht wilden komen. Ze zitten nou in Oost-Duitsland. 9. De strips. Suske en Wiske en dat gezeur meer. 7. Nou ik vind motorrijden ontzettend eng en bob sleeën t Lijkt me vreselijk om in zo n wiebelend ding te zitten en op hoge stellages te werken. 8. Dat was de aanvoerder van Duitsland eigenlijk, die heel Duitsland op z'n kop zette en die heeft tegen ons de oorlog gevoerd in 1939 eigenlijk ze zeggen wel eens dat-ie krankzinnig was en dat hij niet helemaal eh. nou ik vind 'm persoonlijk een nare man. 9. Alleen de moordgevallen en de bankroven. Poli tiek, daar kan ik nog niet eh.ik weet niet, dat be grijp ik niet zo goed en dan lees ik het niet, maar eh. net als gisteren of zoiets: „Bankwerker bekent 128 in braken", nou dan ga ik dat zitten lezen of „Vrouw probeert haar man te vergiftigen". 10. Die naam zegt mij een heleboel, maar dat kan ik niet zo zeggen. 11. Zo oud als ik kan. Negentig jaar. Dan heb ik een kaal hoofdje, een zeer gebogen rug, een uilenbril op en met een stokje en zou ik op een stoel zitten en jn het spionnetje gluren en een pijpje roken. 12. Daar heb ik nooit iets over gehoord. Daar kan ik helemaal niets over vertellen. 10 Nou, dat is iemand uit de Bijbel eigenlijk, dat wordt vaak verteld. Ik vind 't eh. ja ik ben dus zelf Nederlands Hervormd, maar ik weet niet. je gelooft t niet dat t bestaat en toch geloof je d'r wel in. 11. Erg oud. 12. Bij de moeders vandaan. Ze moeten eerst in ver wachting raken en als alles goed gaat, dan kan er een kindje komen. 13. Naar 'n heleboel. De Drie Musketiers. 13. Alles wat ik leuk vind. Nou ja.Mies en Scène vind ik wel leuk en Voor de Vuist weg en de Monsters vind ik leuk en The Thunderbirds. En Achter het Nieuws. soms wel.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1968 | | pagina 19