DAT WAS T DAN: 22 jaar meeregeren met de vinger op de knip Mr. P. van Bochove wethouder af A. Wagenaar/Rob Collette Piet van VA/AT valt er nu eigenlijk nog te vragen aan mr. Bochove Uit de artikelen, die er in de kranten verschenen toen het heen gaan van Schiedams senior-wethouder aanstaande was, weten we dat hij er geen spijt van heeft gehad zo lang (22 jaar) wethouder te zijn geweest; hij het een machtig interessante taak vond; hij nog steeds overtuigd sociaal-democraat is; hij zonder smart heengaat; hij het liever niet heeft over het precieze hoe en waarom van zijn ambtsverlating; enzovoorts. 136 Mr. P. van Bochove, ex-wethouder, advocaat en procureur. Oud 61 jaar. Geboren te Schiedam, waar zijn vader zich in 1907 als bovenmeester vestigde. Werd in 1939 lid van de ge meenteraad en in 1946 wethouder. Beheerde de portefeuilles van financiën en sportzaken. Hij werd op 3 september jl. als wethouder plechtig uitgeluid. De heer Van Bochove eens een zeer actief sporter (voetbal en cricket), voorzitter van Hermes-DVS en later erelid, nu nog voorzitter van de commissie van beroep van de KNVB (,,wel wis en donders is dat een serieuze baan") en nog véél meer gaat zich nu uitsluitend aan zijn juridische praktijk wijden. In de thans weer voorradige vrije tijd gaat hij lezen, tien jaar literaire achterstand inhalen. ,,De vele boekenbonnen bij mijn afscheid inspireren en dwingen mij tevens daar toe." Mr. van Bochove ontving de erepenning van de Schiedamse Gemeenschap. Verder nog vragenEigenlijk niet. Dan waar gewoon wal babbelen. „Dat afscheid in die aulazegt mr. Van Bochove schor van verkoudheid), „dat afscheid. tja, je kijkt er eerst wel even tegenaan natuurlijk.Is iets wat je nog nooit meegemaakt hebt. Er wordt vee! en lovend tegen je gepraat en dal ben je niet gewend. Het is, als je zo lang in het gemeentebestuur hebt gezeten, vee! logischer dat je zelf iemand staat uit te luiden. Nou, ik wist de woorden op hun waarde te schatten, ik vond het wel aangenaam, ja. 's A vonds, in Europoort hebben we met de burgemeester en de wet houders nog een etentje gehad. Daarna, toen ik thuiskwam, heb ik het glas nog eens geheven en gezegd: nou, dat was 't dan."

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1968 | | pagina 12