Menings verschillen Contact met burgerij Grootste deugd Grootste ondeugd 139 4. Heeft hij dus ook in de ver gaderingen van burgemeester en wet houders nooit eens heftige politieke meningsverschillen meegemaakt? Mr. P. van Bochove: „Achwe hebben wel eens slaande ruzie gehad. Let op! De laatste jaren niet hoor, anders gaat men misschien denken dat ik ten gevolge van een slaande ruzie de benen genomen heb. Zo is het niet. Ja, we waren het wel eens fel oneens. Maar ik ben nooit boos weggelopen. Ik ben wél eens bedroefd thuisgekomen. In de raad ging het eigenlijk ook zonder incidenten al die jaren. Het is steeds een rustige fatsoenlijke raad geweest. Ik vond het wel aardig. Maar als je zo'n vijfentwintig jaar meegaat, raakt het nieuwtje er natuurlijk aardig af. De raad verandert zo snel; ik maakte de derde generatie mee. En steeds worden weer opnieuw dezelfde vragen gesteld. Da's natuurlijk wel eens ver moeiend." 5. Wat vindt de ex-wethouder van het contact tussen de overheid en de burgerij? Mr. P. van Bochove: „In Schiedam loopt dat aardig. Men weet de bureaus ,,Ik kan de betrekkelijkheid der dingen zien van de burgemeester en de wethouders wel te vinden. Overigens meen ik dat de behoefte aan inspraak en voorlich ting van de burgerij sterk overdreven wordt. We hebben toch van die voor lichtingsavonden gehouden in de wijken. En dan komen er dertig of veertig man; wijst dat op diepgaande belangstelling van de burger voor wat er in zijn stad omgaat? Trouwens: alle politieke partijen smachten naar mensen met echte interesse in wat er gebeurt. Als morgen tien jonge mensen zeggen dat zus of zo politiek beginsel hen wel aantrekt en ze gaan over morgen voor het eerst eens naar een vergadering van die politieke partij van hun voorkeur, dan zitten ze een maand later allemaal in de gemeenteraad, 't Is misschien wat overdreven, maar toch: men is tuk op politieke belang stelling." 7. (Laatste vraag): Wat vindt de heer Van Bochove zijn grootste deugd? 6. (Voorlaatste vraag): Wat vindt de heer Van Bochove zijn grootste ondeugd? „Ach, we hebben wel eens slaande ruzie gehad Mr. P. van Bochove: „Rotvraag. Nou, misschien is mijn grootste on deugd dat ik gauw boos word als andere mensen te veel en te lang over kleinigheden staan te beuzelen." Mr. P. van Bochove: „Nog 'n rot vraag. Vraag dat maar aan anderen, die me kennen. Of laat ik es proberen te antwoorden: een deugd vind ik in ieder geval wél van me dat ik de be trekkelijkheid der dingen kan zien. Da's prettig hoor. Want als je goed uit je ogen kijkt, is er een hoop te lachen in de wereld." A. WAGENAAR

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1968 | | pagina 15