edams) stal zijn rb 9/winnaar te» ALS u geen liefhebber bent van de edele paardesport, dan zal het u niet interesseren, dat Gallant Way begin augustus op Duindigt de 44ste Derby heeft gewonnen. Misschien zegt het u wat meer wanneer u weet, dat de zege in de Derby, een soort Ajax-Feijenoord in de drafsport, is behaald door een paard dat eigendom is van een 44-jarige Schiedamse ondernemer: Barend v. d. Bor. De Utrechtse trainer/pikeur Piet Smit (38) reed op die eerste zondag van augustus in Wassenaar de drie jaar oude hengst Gallant Way naar een prachtige overwinning. Ik citeer de paarde- sportmedewerker van Het Parool: ,,Een even knappe als fraaie overwinning, die na een boeiend verloop werd bereikt op de als grootste favoriete aan de start verschenen Ger Westlandia met Rees van der Lubbe". En: ,,Ger Westlandia leek naar een moeite loze zege te gaan, doch toen ook bij de merrie de staart als teken van vermoeidheid op en neer zwiepte en Van der Lubbe haar geen stap sneller kon laten gaan, kwam Piet Smit met een ver rassende sprint voorbij de leidster. Zó snel ging Gallant Way, dat hij op de laatste 100 meter zijn voorsprong zelfs nog twee lengten kon vergroten". Barend v. d. Bor is trots op zijn paard en dat mag best aan de grote klok, vindt hij. Via de telefoon adviseert hij om de volgende dag maar eens naar Duindigt te komen. 141 Schiedammer v. d. Bor. Rechts van hem pikeur Piet Smit De volgende middag rijden we het rijkelijk bezette parkeerterrein op van renbaan Duindigt in een geurig be bost Wassenaar. Met een accent dat ergens in de Haagse Van Alkemadelaan gesitueerd is, bezweert een dunne parkeerwachter, dat het wèl drie kwartjes kost. We berusten. Na te zijn vastgelopen op een ingang, die geen ingang blijkt te zijn, komen we na „even" omlopen te laat op de plaats van afspraak met de heer v. d. Bor. Zoeken tussen de driftig weddende paardesporters lijkt nauwelijks zin te hebben. „Meneer Bor zal wel op de eigenarentribune zitten", vertelt een gedrongen wijfje in een verkleurde regenjas,

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1968 | | pagina 17