143 Piet Smit: „Het zou niet verantwoord zijn om hem daaraan te laten meedoen. Theoretisch kan het wel natuur lijk". Van de Bor: „We gaan het paard niet forceren. We willen er gewoon lang plezier van hebben". Piet Smit: „Je moet met de paarden rustig aandoen. Dat houd ik me tijdens de race ook altijd voor ogen. Ik laat het paard liever verliezen dan er alles uit te slaan. Ik maak er geen kledenkloppartij van". Piet Smit traint in Utrecht ongeveer 56 paarden en rijdt ze bijna allemaal zelf. Is paardrennen een kwestie van veel geld? Piet Smit: „Dat is een misvatting. Het zijn echt niet de duurste paarden die altijd winnen. De duurste paarden zijn lang niet altijd de beste". Op de renbaan komen de paarden de laatste bocht uit op weg naar de finish voor de Jonker-prijs. Piet Smit tipt de 2-jarige bruine hengst Hoot-Song als winnaar. Jan Wagenaar jr. rijdt Henri Buitenzorg echter als eerste over de eindstreep in de nieuwe recordtijd van 1.24.0. Dat betekent 1.3 seconde sneller dan Van de Bor's Gallant Way er vorig jaar over deed. Zoon Van de Bor zegt wat bedrukt: „Pa, we zijn dat record kwijt". Senior: „Nou en? Het blijft sport, beste jongen. Volgende keer zijn wij misschien weer aan de beurt". Piet Smit heeft voor dit seizoen nog goede verwachtingen van Gallant Way: „Zoals het er nu voorstaat kan hij eigenlijk niets meer verliezen. Ja, ook de landenontmoeting met België, al weet ik natuurlijk niet zeker wat de Belgen op de baan zullen brengen". Op weg naar de uitgang vertelt de heer Van de Bor aarzelend, dat hij behalve Gallant Way nóg vijf paarden heeft: „Graaf Gregor is een gek paardje. Dat beest heeft alles gehad, wat er op de polikliniek te lezen staat". De fotograaf vertelt over een serie platen die hij maakte voor Tom (Dorus) Manders. Van de Bor: „Verrek, ik heb met hem op de ambachtsschool gezeten. We hebben samen op straat gevoetbald. Hij heeft me nog eens een rotschop gegeven. Ik kan nu nóg niet voetballen".

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1968 | | pagina 19