„Groen, het ga je goed" Afscheidsbrief aan P. Groenendaal A TA AR aanleiding van hei feit dat de heer Groenendaal aan het eind van september al zijn werkzaamheden voor J\J de S.G. heeft gestaakt, wil ik graag iets in het blad „De Schiedamse Gemeenschap" aan hem schrijven: „Bladerend in de eerste jaargangen, Groenfendaal), heb ik niets kannen vinden over je entree bij de gemeenschap. Er staat nergens vermeld dat er iemand wordt aangesteld om de feestelijkheden, t.g.v. het 675-jarig bestaan van de stad, te gaan voorbereiden. En toch herinner ik me als de dag van gisteren, dat het je eerste opdracht was. De eerste voorzitter van de S.G., P. Alberts, kende je en stelde aan het bestuur voor Groenendaal voor deze functie te benoemen. Ook herinner ik me nog dat we ons als Dagelijks Bestuur een beetje schaamden, toen we je moesten vertellen, wat een schijntje je daarmee zou gaan verdienen. Na enige aarzeling heb je „ja" gezegd en ben je naar de Lange Nieuwstraat 12 getrokken om in het kleine hokje van wijlen Edw. den Hoed de culturele ambtenaar) een plaatsje te zoeken. En daar was dan het begin van een jarenlange samenwerking. Een samenwerking die gekenmerkt werd door de grote waardering die ik voor je had. Wij hebben altijd tegen elkaar precies kunnen zeggen wat we over bepaalde dingen dachten. En ook als we het helemaal niet met elkaar eens werden, bleef toch dat gevoel van waardering en achting bestaan. Jij hebt gewerkt met de inzet van je hele persoon. Niets was je te veel. Altijd stond je klaar om de helpende hand te bieden. Dat werk was niet eenvoudig. Vertrouwen winnen was je eerste opgave en ik weet nog hoe snel je dit vertrouwen, zowel in- als extern, wist te veroveren. Lange, moeizame onderhandelingen heb je gevoerd in de normale arbeidstijd, maar ook gedurende vele, lange avonden. Teleurstellingen in het werk zijn je niet gespaard gebleven. Erger waren de teleurstellingen die de mensen je aandeden en die je toch weer moest overwinnen. Groen, ik vond je een kerel met een eigen, soms geprononceerde mening, die je wist te verdedigen ook. Een man met karakter. Een onkreukbare directeur die nooit in de D.B.-vergadering probeerde zijn mening op te dringen, maar die na een lang debat aarzelend zijn visie gaf. En hoe dikwijls werd dan jouw mening overgenomen. Een organisatie als de S.G. verkrijgt zijn gezicht door de mensen die er voor en er in werken. Zo meen ik dat jij voor een belangrijk deel de bouwer van de „S.G.-image" bent. En ik hoop dat je dit zelf zult beseffen en anders van mij zult willen aannemen, dat de S.G. voor een zeer belangrijk deel is gegroeid, heeft wortel geschoten, door zijn direc teur. Dankbaar ben ik en blijf ik voor het feit, dat ik je in mijn leven heb mogen ontmoeten en voor de jaren dat ik met je heb mogen werken. Ik hoop dat je nog heel lang in een goede gezondheid op deze wereld mag rondkijken, overal zoekend en speurend naar de diepere essentie van de dingen die je interesse hebben. Groen, het ga je goed. Blijf geloven in het werk dat je bijna 20 jaar hebt gedaan en in de mensen die met je dit werk hebben mogen doen. M. HOLL (oud-voorzitter S.G.)

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1968 | | pagina 14