r>-TntBrm»w Op een koude novembermorgen 9.25 uur precies, vaart captain Wallace S. Ellis zijn 7200 bruto registerton metende vrachtschip „Dalesman" uit Liverpool tussen de pieren van Hoek van Holland de Nieuwe Waterweg op. Zijn bestemming is de Wilhelminaha- ven in Schiedam waar het zeven jaar oude schip in dok VI van de scheeps werf De Nieuwe Waterweg zijn jaar lijkse onderhoudsbeurt zal krijgen. Het passeren van de „Dalesman" wordt in Hoek van Holland geregi streerd door het bureau van Dirk zwagers Scheepsagentuur, van waaruit men onmiddellijk de Havendienst in Schiedam waarschuwt, dat er een schip onderweg is. De Havendienst waarschuwt de dienstdoende loods Jan Ranft en vraagt hem met hoeveel sleepboten hij de „Dalesman" denkt binnen te kunnen brengen. Hierna belt de Havendienst het kantoor van de Sleepvaartcentrale in Rotterdam vanwaaruit men zal zorgen dat de bestelde sleepboten op tijd ter bestem der plaatse aanwezig zullen zijn. Te vens spreekt de Havendienst de plaats af waar een van de sleepboten de loods zal afhalen. Het is inmiddels kwart over tien geworden wanneer Jan Ranft op de de loods met de sleepbootkapitein Ber Strik (58) hoe men het karwei zal klaren. De Ino zal voor vastmaken en de beide andere sleepboten van achteren. Een obstakel in de vorm van een baggermolen, die in de Wil- helminahaven werkt, is reeds gewaar- scheepswerf De Nieuwe Waterweg aan boord stapt van de sleepboot de Ino (450 pk), die tezamen met zijn collega's Nederland en Independent VI (beide 325 pk) de „Dalesman" veilig in dok VI moet afmeren. Aan boord van de Ino bespreekt

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1968 | | pagina 35