BENG Sinds 17 september hebben de bewoners van Kethel hun dinsdagse markt. Aan een eigen Schouwburg zijn we nog lang niet toe, maar we blijven vlijtig Schiedam Zegels Sparen! (Nee, nou niet meer zeuren over het Passage Theater). BENG De Russen zijn even in Tsjechoslowakije gaan vertellen dat ze alleen vrienden kunnen gebruiken die precies doen wat Moskou beveelt. Behalve 225 miljoen extra defensie-uitgaven hebben wij daar verder geen boodschap aan. BENG Fijn voor de honden die het dan niet meer bij mij op de stoep hoeven te doen! BENG Liefhebbers van het plechtige golf-spel kregen een eigen grasje langs de Nieuwe Waterweg. Wat er precies allemaal met, over en zonder Wilton is bedisseld is mij niet duidelijk geworden. Een troost is dat de zaak ,,op dezelfde voet wordt voortgezet" wat betreft de werknemers. BENG Het orgel van ons Stedelijk Museum (voormalig Jakobs Gasthuisis in volle luister hersteld. De Brandersbuurt echter blijft voltooid verleden tijd (dit voor degenen die er nog een onvoltooide toekomst in zagen). BENG De Nieuwe Katechismus haalde een grotere om zet dan Ik, Jan Cremer. Het maandblad van de Schiedamse Gemeenschap zal, met ingang van de nieuwe jaargang, waarschijnlijk huis aan huis worden verspreid. Dan wordt het echt een blad voor de hele Schiedamse Gemeenschap. Dan kan iedere inwoner van dit verguisde stadje lezen dat er veel meer dan Nooit niks" te doen is hier. Ik wens u allen een gezegend Nieuw Jaar. SEBASTIAAN Het ziet er naar uit dat het nieuwe Gemeente- Ziekenhuis werkelijk in 1969 klaar komt. (Leg uw blindedarm maar vast klaar). Of er ook een begin gemaakt zal worden aan een nieuw Stadhuis (En wanneer komt nou eindelijk dat lang beloofde zwembad voor Schiedam-Zuid BENG De Franken/anders zijn hun kerk kwijt, maar hebben er een bejaardencentrum voor terug. Het oude, bijna vergeten Sterrenbos wordt met een handjevol bomen en laantjes uitgebreid. 251

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1969 | | pagina 7