PETRA TETTEUAR: nu leren noten 238 lezen... eraan. En een knappe pedagoog die haar dan nog achter het orgeltje krijgt. Het is met Petra meestal zo. Ze komt op een draf naar boven, gaat op de taboeret zitten en gaat iets zitten uitproberen. Ze heeft dan iets op straat opgevangen wat haar smaak is en wil het dan proberen. Wat dat betreft is ze heel erg leergierig". Is Petra een wonderkind? Vader: „Misschien wel". Moeder (boos): „Ach, welnee. Wonderkinderen is een begrip van niks. Dat past niet in deze tijd. Ze is meer een muzikaal talentje. Het wil helemaal niet zeggen, dat ze zo actief blijft. Ik heb dikwijls gehoord, dat een kind van belangstelling verandert, zodra het ouder wordt". Petra's eerste ondeugende succesjes dateren van de laatste vak- en consumentenbeurs „Inhabé" in Schie dams Margriethal. Zij trad daar, terwijl politiefunctio narissen de handen goedmoedig voor de ogen sloegen, op tezamen met haar toenmalige leraar Gerard Bressers en „entertainer" Theo Moens. Eigenlijk was het de bedoeling dat zij maar een enkel keertje optrad tijdens een bijzondere „stunt" van Bres sers werkgever, een orgelzaakhouder in Vlaardingen. Dat ene keertje, werd echter vele keertjes meer. Moeder zegt: „Ik heb er 's nachts niet van kunnen slapen. Eerlijk niet. Ik was er helemaal niet zo mee in genomen. En toen ze optrad en al die mensen gluurderig naar haar keken, voelde ik me misschien nog ellendiger dan dat kind. Maar ik deed het toen voor Gerard. En Theo Moens deed het in zijn enthousiasme ook helemaal verkeerd. Hij ging het optreden van Petra vele uren van tevoren aankondigen, waardoor we op den duur niet alleen last kregen van de inspectie, maar ook van het publiek. Wat dat betreft zijn we een ervaring rijker". Petra Tettelaar, één van een tweeling, heeft inmiddels een andere leraar. Zij wordt niet meer gecoacht door Gerard Bressers, maar door de wat oudere Rotterdam mer Joop Walvis. Vader zegt: „Joop legt in zijn lessen het accent op de notenleer. Tot nu toe doet Petra alles uit het blote hoofd, maar het is wenselijk dat ze ook noten leert lezen. We hebben het in het begin maar zo gelaten en gewacht tot dat ze er zelf om ging vragen. We hebben het niet wil len forceren". De kleine Petra is niet trots op haarzelf. Zelfs de in opdracht van haar vader gemaakte foto's zeker dui zend exemplaren kijkt ze niet aan. En over muziek praat ze nooit, zeker niet met haar zusje en evenmin op school. Moeder zegt: „Anita (haar tweelingzusje) wel. Die ismj| trots op haar zusje. Op school deelt ze foto's uit".

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1970 | | pagina 14