POLYGONUM HYDROPIPER 10 21, Gerrit Krijger, 20 en Marjan Buurman, 22) en de drie, die achter de schermen aan de lichtknopjes draaien (Anne Krijger, 19, Jan van Otterloo, 28 en Hans Leuring, 20), hun cabaret bedrijven. „Wij brengen een programma, dat geheel overeenkomstig onze naam, als water door de vingers glijdt en toch gepeperd is", licht Hans van der Meer toe, „als wij ergens tegenaan trappen, doen we dat niet óm het trappen zoals in sommige vormen van cabaret. We delen soms heel liefjes enorme dreunen uit, maar dan is het ook ergens om. We zijn van gereformeerde herkomst, dus er zit veel kerkelijks in ons programma. Ons nummer „Elektrisch gerefor meerd" bijvoorbeeld als we daarmee voor een gereformeerd publiek komen, begint men hartelijk te lachen maar gaandeweg merk je toch dat de mensen tegen zichzelf zeggen; „Verrek 't gaat over mij!" Maar door de vorm waarin we het brengen, kwetsen we niet". Het schrijven van de teksten is bij Polygonum Hydropiper teamwerk. „Iemand komt met een ideetje, een ander werkt het verder uit en met z'n allen schaven we er aan en vullen we aan. We werken allemaal naar het zelfde toe: wat we willen is commu nicatie met de zaal". Nooit gebrek aan onderwerpen? „Ben je gek", zegt Hans van der Meer, „als je maar goed rond je kijkt op straat, zie je zo duizend onder werpen voor een cabarettekst". A. W. Eén keer stond men zelfs op het po dium van de grote zaal van de Rot terdamse Doelen dat was op het kerstfeest van een schippersvereni ging- „Men heeft", zegt Hans van der Meer voldaan, „ons gevraagd of we in 1971 weer komen; het was een laaiend succes". Ook met auditoria, die geringer van omvang zijn dan de 2200 man in De Doelen, is Polygo num Hydropiper echter tevreden, 't Moet wél prettig publiek zijn, na tuurlijk: „Wat wij proberen is direct een heel apart sfeertje met de men sen in de zaal op te bouwen. We heb ben een heel apart soort cabaret dat zit 'in niet in de teksten, niet in de vorm, 't zit 'm in tja". Misschien zit het 'm in het enthou siasme waarmee de tien, die op de planken staan (Jacques Eibers, 25, Elly de Mos, 21, Cora van Berk, 23, Tineke Voerman, 21, Piet van Wa- melen, 25, Anneke van der Ree, 26. Jany Duifhuizen, 22, Ad Zijlmans, Pianist Ger Hagenaers

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1970 | | pagina 10