leeft al 50 jaar eigen z n leventje POQC ro ^atr'a Storm-\ y vogels Combinatie/ m Door: Jan D. Swart Bij 14 cn HET handjesschudden in het met antiquarische snufjes verfraaide portaal van zijn woning zegt Jaap Brussé: „Maak er geen Brussé-promotion van. Ik zelf ben zo belangrijk niet en publiciteit misstaat me. Goed, ik mag even oud zijn als mijn vereniging, je kwam voor PPSC en niet voor mij. Laat dit dan in het verhaal goed tot uiting komen". Jaap Brussé, PPSC en bescheidenheid zijn synoniemen. De zaterdag derdeklasser leeft zijn eigen leventje, wars van elke schreeuwende buitenreclame. De vereniging staat op het punt het halve-eeuwfeest te vieren, maar men komt niet aan met folders, stencils en andere pamfletten, PPSC wacht in alle bescheidenheid af. Zo is Jaap Brussé ook. „Nee, geen foto van mij. Ik ben maar wedstrijdsecretaris. Laat er maar één van het hele bestuur maken". PPSC neemt in de Schiedamse sportwereld een geheel eigen plaats in. Mogelijk dat het alléén iets weg heeft van het op Harga spelende Schiedam. Ook daar spreekt men niet van een concentratie van leden, maar van een familie. En een bijkomende overeenkomst: je weet dat het intrin sieke van de familie-band bij beide goed is, maar hoe goed, kom je nooit te weten. Bescheidenheid. Dertig april gaat PPSC met alle leden (ongeacht leeftijd en afmeting) in een daarvoor gehuurde tent een feest bouwen, dat spreekwoordelijk moet klinken als een klok. PPSC, dat via de Haven- dijk, het Sterrenbos, de Rotterdamse Dijk en het Sportpark Boshoek, op 7 september 1964 uiteindelijk op Thurlede terecht kwam, kan zich in het bezit ver heugen van een meer dan middelmatig adviserend en organiserend bestuur. Er is door de clubautoriteiten op de avond van de 30e april een feest in elkaar gedraaid, dat ongetwijfeld zal getui gen van bonhomie. De dag vóór de avond zal worden gevuld met kinderspelen, onderlinge pupillenwedstrij- den, gezamenlijke brood maaltijden, bepaalde shows (met band) en met het hou den van een bazar. Hoewel het verre van gebruikelijk is, willen onderstaande be stuursleden hun leden via het orgaan van de Schie damse Gemeenschap be danken voor de realisering van het 50-iarig jubileum feest. Op de foto: voorzit ter Leen Noordzij, secreta ris Jo v. d. Berg, penning meester Barend van Eijk, 2e voorzitter Piet Kalden, 2e penningmeester Jaap Brussé. commissarissen Jaap Weergang en Arie de V ries. wedstrijdsecretaris Jaap Brussé. (Foto: Ton den Haan) Een compleet damescomité breit al meer dan een jaar lang aan werkjes, die in de bazar moeten worden verkocht en een ander kloekmoedig gezelschap heeft een trosje zotte sketches in voorbereiding. „We hebben overwogen om tv-artiesten naar de tent te halen, maar dat is tè kostbaar. En voor surrogaat koop je niets. De mensen zijn beter gewend. Dan kun je het nog beter met eigen mensen doen. Zodra er dan iets fout gaat, kan men de humor ervan inzien, in het andere geval niet". Waarom een bonte avond in een tent? Brussé: „Gewoon om de tent ook 's avonds functioneel te maken. We huurden haar aanvankelijk voor de kinder spelen, voor de bazar, de gezamenlijke maaltijden en voor de andere attracties, maar ze is óók uiterst geschikt voor een bonte avond. Veertien bij vijfendertig. Me dunkt dat er een dansje gemaakt kan worden. In de kantine zou je zo niet uit de voeten kunnen". Over de kantine gesproken. Vorig jaar heeft de plaatsing ervan nogal wat opschudding teweeggebracht onder de andere clubhuisloze Schiedamse amateurverenigingen. De oorzaak hiervan zat hem in het feit, dat PPSC van he college van b. en w. toestemming had gekregen te beschik ken over de voormalige zusterbarak van het Gemeente

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1970 | | pagina 14