15 ziekenhuis. Deze moest door eigen leden worden afgebroken, daarna worden overgeplaatst en tenslotte uit eigen middelen worden opgebouwd. De andere verenigin gen voelden zich in deze achtergesteld. Brussé: „Ik heb dat nooit zo goed begrepen. Die barak stond daar visueel onaantrekkelijk tegen het GZ aan geleund en niemand gaf er een stuiver meer voor. En het was ook heel toevallig dat ik er langs kwam en ontdekte dat het schotwerk zeker niet zo slecht was, als het er wel uitzag. Ik heb toen een poging gewaagd en het is gewoon gelukt. Uiteindelijk waren ook wij inwonend bij SFC. Een beetje comfort zeker op de zaterdag was niet ongewenst." Een verrukkelijke bijkomstigheid zou zijn wanneer het eerste elftal van PPSC uitgerekend dit seizoen kans zou zien om kampioen te worden van de derde klasse en als gevolg daarvan zou promoveren naar de tweede klasse. En wat dit betreft kunnen we kort zijn. Het is mogelijk. Brussé zegt: „We staan slechts twee punten achter op Jodan Boys en zijn net op de helft van de competitie. Bovendien hebben we dit seizoen gewoon het potentieel om te promoveren. Harry Bouquet (trainer, red.) kan de jongens kneden in de vorm die hij wenst. Je kunt aan alles zien dat óók de wil er is, maar je mag er niet over praten De spelers zijn als de dood dat ze onder een zekere druk gaan spelen." Het had weinig gescheeld of PPSC (Pro Patria Storm vogels Combinatie eind 1947) had dit seizoen geen ploeg kunnen groeperen rondom Piet van Veen en Siem Bosdijk. Beide spelers werden in de transferperiode be naderd door resp. Hermes DVS en Fortuna VI. voor het spelen van een testwedstrijd. Beiden bereikten echter niet de onontbeerlijke hoogte, die voor een profvoetballer gewenst is. Brussé: „We hebben de jongens niet tegen willen houden, maar het heeft er nooit ingezeten. Er komt meer voor kijken. Je kunt nu wel eens een uitgekookt spelletje spelen in de derde klasse, maar dat houdt niet in, dat je rijp ge noeg bent voor het betaalde voetbal. Er is ook altijd nog iets van karakter." De derde speler, die in voornoemde periode werd aan gezocht een proefwedstrijdje te spelen, was Lodi Kalden. De zaterdag-international ging echter niet op de uit nodiging in. Brussé: „Hij hoort alleen bij ons. De naam Kalden is bij PPSC geen naam meer; het is een begrip." m

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1970 | | pagina 15