wm HHi 53 gemeente behoefte aan nog een overdekt zwembad naast het Sportfondsenbad aan de Burgemeester Knappertlaan. Waar dit zwembad zou moeten komen, is niet zo'n probleem. De wijk Groenoord lijkt hiervoor de meest aan gewezen omgeving, waarmee wij niet willen zeggen dat het zwembad Zuid, waarvoor door de inwoners van dit ge deelte van Schiedam een prachtig initiatief tot ontwikke ling is gebracht, niet zou moeten worden gebouwd. De Sporthal Margriet, met een vloeroppervlak van 74 bij 37 meter, die in 1966, na jaren van voorbereiding en het maken van plannen, officieel werd geopend, is ook een van de voorzieningen waar de Schiedammers trots op kunnen zijn. De vraag naar sporthallen wordt in onze tijd steeds groter en het is duidelijk dat er in onze stad in de nabije toekomst nog wel meer behoefte aan sporthal ruimte zal ontstaan. De laatst gereedgekomen accommodatie op sportgebied is de wielerbaan. Na bijna 10 jaar in uitvoering te zijn ge weest, werd in april jl. het asfaltrijvlak op het zandlichaam aangebracht. De 256 meter lange en 4,70 meter brede baan die in de bochten een helling heeft van 35° behoort tot de categorie B-banen waarop wedstrijden zonder motori sche gangmaking mogelijk zijn. De ontwikkeling van de wielersport in onze omgeving is met het tot stand komen van deze baan, die de eerste in Zuid-Holland is, ten zeerste gediend. Wanneer de overdekte wielerpiste in het Sport paleis te Rotterdam gereed is zal de baan in het sportpark Harga ook een functie krijgen als zomerse oefengelegenheid voor de belangrijke wedstrijden, die tijdens de winter maanden in het Sportpaleis zullen worden georganiseerd. Ongetwijfeld zullen de wedstrijden op de wielerbaan Schiedam veel publiek gaan trekken de wielersport op de baan is een kijkspel bij uitnemendheid waardoor ook de mogelijkheden inzake de passieve recreatie van de Schiedammers er weer met één is vermeerderd. We kunnen nog doorgaan met het opsommen van pro jecten in de sector van de sport en de recreatie die er in de laatste decennia zijn gekomen. We hebben het niet gehad over de gymnastiekzalenaccommodatie in onze stad, die bepaald gunstig is; over het algemeen kan aan de vraag worden voldaan. Veel openbare speelplaatsen, met moderne speeltuigen kwamen tot stand. Er kwam een tafeltennis- centrum in de Korenbeurs; in de afgelopen winter werd de landijsbaan, waarvoor het raadslid Houtman zich jarenlang heeft beijverd, geopend en zo zijn er nog wel meer objecten te noemen die na de oorlog werden ver wezenlijkt. Er wordt wel eens geklaagd over bepaalde gebreken die er aan de stad Schiedam kleven. We zullen het daar niet over hebben. De insiders weten waar het over gaat en voor buitenstaanders is het eigenlijk niet interessant. Eén ding is echter zeker. Op het gebied van de voorzieningen voor sport en recreatie heeft Schiedam een goede naam. Natuur lijk blijven er altijd wensen en zal het toenemen van de vrije tijd en naar men mag hopen door de toenemende lust van de mensen om zich ook op oudere leeftijd wat meer te bewegen, de vraag naar goede gelegenheden waar men zich kan in- en ontspannen ongetwijfeld toenemen, waar door men toch steeds achter de werkelijke behoefte blijft aanlopen. Als de achterstand maar niet te groot wordt is dit een normaal verschijnsel. P. VAN DEN BOOM

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1970 | | pagina 17