SG-voorziller E. A. leenderts neemt afscheid door H. Kuiper 66 Dertig april jl. hield de heer E. A. Leenderts op voorzitter te zijn van de Stichting Schiedamse Gemeenschap. Hij zegt het zelf, thuis in de Prins Bernhardlaan, maar op het SG-kantoor is er enige verbazing. Dertig april? Die datum staat nergens genoemd. Ja, op 16 april werd hij zeventig jaar, dat wel." E. A. Leenderts had besloten deze functie neer te leggen als hij zeventig zou zijn. Dat was 16 april. E. A. Leen derts is een man, die zich zijn lange leven lang heeft gehouden aan de be sluiten die hij zelf nam. En daarom is dus 30 april hij gaf zichzelf nog 14 dagen uitstel de datum, waarop de SG zonder voorzitter kwam te zitten. Een geboren Schiedammer heeft tot zijn zeventigste een goed deel van zijn tijd en zijn werkkracht gegeven aan de Schiedamse Gemeen schap, maar vindt het nu tijd om te gaan. De heer E. A. Leenderts zal iets meer in zijn gastvrije huis aan de Prins Bernhardlaan te vinden zijn, ongetwijfeld ook tot genoegen van zijn vrouw. De laatste voorzitter van de SG houdt nog aan de functie van gedele geerd commissaris, tevens voorzitter van de directie bij de N.V. Elektro- stoom, het bedrijf waarbij hij begon als „knulletje op de tekenkamer" en waarvan hij naderhand directeur werd. Eén internationale functie in een groep van fabrikanten zal hem ook nog bezighouden, de vele overige (o.m. de RAI) heeft hij afgestoten. De heer Leenderts is altijd bereid te zeggen, hoe hij erover denkt, en is dan ook niet te beroerd om er „iets aan te doen". Dat kenmerkte hem al op zijn twintigste: na een gesprek met pater H. J. Mickling- hof O.P. richtte hij toen met een aantal anderen de katholieke voetbal vereniging Excelsior op. Een daad, die hem in Schiedam vooral grote faam bezorgde. Hij werd de eerste voorzitter en bleef dit 26 jaar. Is het noodzakelijk om bij het af scheid van de heer Leenderts zijn portret ten voeten uit te schetsen? Het is een aantrekkelijke gedachte, maar er zou veel overbodigs in komen te staan. Zo velen kennen de heer Leenderts van nabij, dat het portret weinig meer dan een blik van herkenning zou oogsten. Daar komt nog iets bij. Met de heer Leenderts heeft de SG „oude stijl" haar laatste voorzitter gehad. Een SG „nieuwe stijl" gaat de zaken binnen nu dan toch afzienbare tijd overnemen. Behalve de man, die vijf jaar voor zitter, drie jaar secretaris en sinds de oprichting lid van het dagelijks bestuur was, zouden we ook de oude Stichting moeten „uitluiden". Wat is er tegen hèm dat te laten doen in de vorm van dit interview?

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1970 | | pagina 6