109 rek vol oude kleren. Timmeren, „mens erger je niet" spelen, boetseren, typen, schuimrubber-poppen maken, een lief klein meisje bracht me een crêpepa pieren blom, verven, emailleren (er stonden twee heuse bakovens), mo zaïek, Sio-montage, tekenen en kleu ren en laten we dat vooral niet ver geten: echte pannekoeken bakken en zelf opeten. Gewoon een sprookjes land met middenin nog een reusach tige speeltuin met een glijbaan, een zandbak en de hele rutte-me-tut. Als het regende hobbelden daar soms wel 1100 kinderen van stand tot stand. Op andere zonniger dagen toch minstens 800! Drie en vijftig leiders en leidsters zorgden voor orde en re gel. De meesten van hen waren leer lingen van de Pedagogische academie uit Rotterdam, de anderen kleuter leidsters en vrijwilligers van Mavo en Havo, die een extra zakcentje kwa men verdienen. „Het geheel" zegt men op radio en T.V. „stond onder leiding van de lieer Pannekoek". De ambtenaar van jeugdzaken, de heer G. Rens, tekende voor de algehele or ganisatie. De kosten: één guldentje per kind voor een hele fijne dag van 9 tot 4. Voor weer een gulden konden de lieverds (en ook de stouterds, maar die waren er bijna niet) een „lunch- kaart" krijgen. Dat betekende dat ze de hele dag gevoederd werden: Om 10 uur: een koek Om 11 uur: Coca-Cola Om 12 uur: krentebollen Om 1 uur: chips Om half drie: fruit Om 4 uur: ijs. Zoals u ziet, ze kwamen niets te kort, ja, er waren ook toiletten. Alsof dat allemaal niet genoeg was, werden er ook nog „gezelschapsspe len" georganiseerd: Samen een grote puzzel leggen, ringwerpen, touwtje springen, bussen werpen, voorzichtig met een ei op een schoteltje lopen en „woorden spel" (wat dat is heb ik in de gauwigheid niet begrepen). Van het plafond hingen hele series ge kleurde wimpels. Heb ik de leeshoek al gemeld? En de gelegenheid om te dammen? Of het „verfspatten"? Daar maakten ze de grappigste schildcrwerkjes mee. Alles bijeen heb ik één en dertig stands geteld. Ik heb het eerlijk ge probeerd, maar heus het was tevéél om op te noemen, het was VAKAN TIE, helemaal en ongeremd. DRIE grote pluimen: één voor de initiatiefnemers, twee voor al de men sen die daar zo spontaan de kinderen bezig hielden en drie: Dank u wel, meneer Pannekoek voor uw rondlei ding en ook heel hartelijk dank voor het leuke joch in zijn lichtblauwe sweater, die steeds de weg voor mij vrij wist te maken. BEN VINCENT

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1970 | | pagina 13