EN DAT IS WAT HET SCHIEDAMS VROUWEN KOOR IS GEWORDEN door HENNY KLUMPERS 136 Het hoogtepunt vail het 25-jarig jubileum van het Schie dams Vrouwenkoor had voor de vijf tig leden aanvankelijk een reis naar Wales zullen zijn 0111 daar deel te ne men aan een internationaal festival voor koren. Helaas voor de Schie- damsen was er voor het festival een dermate grote belangstelling dat er geselecteerd moest worden. Bij die selectie viel het Schiedams Vrouwen koor uit. Maar het bestuur, bestaan de uit voorzitster E. Mekes-Rosnian, secretaresse M. Sonneveld-Treurniet en penningmeesteresse C. Mak-Barn- hoom, heeft de moed daar niet mee verloren: volgend jaar gaan de dames het opnieuw proberen. Toch hebben de leden wel aan dacht besteed aan het feit dat hun koor een kwart eeuw bestaat. Zo was er eind september een bijzonder ge animeerde receptie in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven. En op 6 no vember houdt het koor in de Magna- lia Dei Kerk waar het regelmatig concerteert een jubileumconcert. De sopraan Nellie van der Spek, zelf oud-Schiedamse, is bereid gevonden om aan het concert haar medewer king te verlenen. Het bestuur is daar erg content mee. Nellie van der Spek, die in het buitenland schijnbaar meer bekendheid geniet dan in Nederland (zij zong onlangs nog in Praag) is overigens jaren geleden al eens eerder met het koor opgetreden in de Grote Kerk. Niet alleen Nellie van der Spek, ook het Schiedams Vrouwenkoor ge niet een zekere bekendheid in het bui tenland. Zo heeft het koor geconcer teerd in Dortmund, Wenen en Praag. In 1968 trad het Vrouwenkoor nog in Praag op, kort voor de Russische inval in Tsjecho-Slowakije. Van dat optreden zijn veel contacten overge bleven. De penningmeesteresse, mevrouw C. Mak-Barnhoorn, vanaf de oprich ting lid van het koor en bovendien al 23 jaar bestuurslid, heeft een doos vol kaarten en brieven van mensen met wie zij door de buitenlandse op tredens contacten heeft gelegd. Zó hecht zijn die contacten dat er zelfs dames van het koor in hun vakantie enkele dagen gaan logeren bij diege nen die zij ontmoetten bij uitwisse lingsconcerten. Mevrouw Mak is met nog acht an dere dames vanaf de oprichting lid van het Vrouwenkoor geweest. Na de tot nil toe laatste radio-uitzending die door het koor werd opgenomen (op 29 augustus jongstleden) werden de negen dames feestelijk in het zon netje gezet. Met een diner in I.eer- sum hebben de dames met elkaar het

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1970 | | pagina 24