ER IS HIER GEEN TI|D ON TE RELAXEN Tekst: Henny Klumper Foto's: Ton den Haan 184 Schiedam heeft zijn wereldwinkel. Twee pandjes in het Proveniershuis. Het is voor de leden van de Vre deswerkgroep nog afwachten of de mensen de wereldwinkel weten te vinden. Het Proveniershuis ligt nu eenmaal niet in het centrum van Schiedam. Misschien ligt er, wat dit betreft, een aanwijzing in de grote belangstelling die er was tijdens de opening van de winkel eind novem ber. De opening om precies te zijn op 28 november werd verricht door wethouder B. E. Collé, die, hoe wel hij niet helemaal achter de doel stellingen van de wereldwinkel staat, gaarne bereid was de opening op zich te nemen en door ex-kabouter, student Han van der Horst. ,,De doelstellingen van deze win kel zijn misstanden aan de kaak te stellen. Al komen de ideeën niet he lemaal met de mijne overeen, hoofd zaak is dat er wordt geconstateerd dat er in deze wereld iets mis is." Dat vond wethouder Collé het be langrijkste waar we mee te maken hebben. Afgezien van het feit dat de we reldwinkel een winkel is, waar je wat kunt kopen, in dit geval kunstnijver- heidsprodukten uit de ontwikkelings landen, boeken, grammofoonplaten, folders en niet te vergeten rietsuiker, het belangrijkste waar het om gaat is informatie te geven over ontwikke lingslanden, een mentaliteitsverande ring teweegbrengen. Daartoe zullen de medewerkers van de Vredeswerkgroep ervaring moeten opdoen omtrent het benaderen van de mensen om de stap te kunnen maken van verkoop naar een gesprek over een stuk problema tiek waarvoor een folder niet voldoen de is. Enkelen van hen hebben bij dit werk al wat ervaring opgedaan, onder andere bij acties in Rotterdam en de Schiedamse consumentenbeurs Inhabé. Over de ontspanningsruimte die nog niet geheel klaar is zei de wet houder bij de opening ,,lk hoop dat die ook nooit klaar komt. Er is hier geen tijd om te relaxen." De leden van de werkgroep zijn bijzonder verheugd dat de hen toe gewezen panden van het Proveniers huis bestaan uit verscheidene ruim tes: de relax-kamer"de winkel, het informatiecentrum. Het is nu net niét de bedoeling dat het alleen maar een kunstnij verheidszaak je wordt. Ongeveer een jaar is er gezocht naar een geschikte ruimte voor de wereldwinkel. De panden die van ge meentewege werden aangewezen vol deden meestal niet, de panden die voor de Vredeswerkgroep interessant waren, hadden al een andere bestem ming. Met het Proveniershuis zijn alle partijen tevreden. En, at ligt de Wereldwinkel dan niet in het cen trum, men verwacht toch wel aan loop. Alleen al omdat binnenkort alle panden van het Proveniershuis wethouder Collé liet dat nog eens doorschemeren in zijn openingstoe-

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1970 | | pagina 24