WAARSCHUWING. H MEDEBURGERS! 1. KNAPPERT. VERNÈDE. __et rustig en bezadigd karakter, welke de Burgerij van SCHIEDAM steeds pleegde aan den dag te leggen de zucht tot handhaving der ordewaardoor zij z?eh onderscheiddezijn gisteren avond jammerlijk verstoord. Ecne volksbe weging die in den beginne niets verontrustends hadis tot baldadig geweld overgeslagen. Ieder weldenkende zal dit afkeuren ieder welgezinde moet wen- schen dat de vereisehte maatregelen tot beteugeling genomen worden. Aan bil lijke bezwaren, waar die mogten bestaan, kunnen gemeen overleg, ernst en kalmte te gemoet komenwoest geweld mag in geen geval worden geduldmam moet, des noods, met kracht en klem w orden gebreideld. Grievend leed zou het ons zijnzoo wij gedrongen werden om daartoe te besluiten en wij achten ons verpligt om alle beschikbare middelen aan te wendendie strekken kunnen om het te voorkomen. Daartoe kan inzonderheid, van de zijde der ingezetenenook die nen dat allendie niet op eenigcrlei wijze in de laakbareniet alleen met de wetmaar ook met het waarachtig belang van alle ingezetenen strijdige hande lingen deelnemen, zich onthouden van alle zamenscholing en zelfs zonder nood zakelijkheid in het bijzonder gedurende den avondhunne woningen niet verlaten. Daardoor zullen de schuldigen blijken zoo min talrijk te wezenals zij in der daad zijn, en gemakkelijker binnen de betamelijke grenzen terug gebragt kunnen worden; terwijl de onschuldigen zich zullen behoeden voor de gevarenwaaraan zij zich anders blootstellen. Ernstig en dringend wordt derhalve een ieder aangemaand om zich dienovereenkomstig te gedragen; En zal deze door den Stadsbode en na het luiden der klok van het Raadhuis afgekondigd en binnen deze Stad, waar zulks te doen gebruikelijk is, aange plakt worden. Gedaan bij Burgemeester en Wethouders van Schiedam, den 8 September 1854* 111 Burgemeester en Wethouders van Schiedam, De Secretaris, Ter ïUdêdrukkcrij taa de wed. W. GOÜDE.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1971 | | pagina 15