107 muzijk aan het hoofden vergezeld van den heer Gouver neur en de leden der Regeringin zes rijtuigen gezeten naar het Raadhuis geleid. Nadat de stoet op het marktplein gekomen was en de rijtuigen verlaten had, vertoonde Z. M. zich op het bordes van het Raadhuis, en werd door de talloos zamengevloeide menigte met eene onbeschrijfelijke geestdrift begroet. Door die luide jubelkreten en toejuichingen aan welke geen einde scheen te zullen komenzigtbaar getroffen en na dezelven minzaam beantwoord te hebben verliet Z. M. het bordesom zich naar de raadzaal te begevenalwaar aan Iloogstdezelve de Stedelijke Raad werd voorgesteld door den heer Burgemeester, die te gelijker tijd Z. M. op eene plegtige wijze toesprak voor de eer van Iloogstdeszelfs bezoek zijnen hartelijken dank betuigde en de belangen der stad Schiedam en hare ingezetenen dringend aan Z M. aanbeval. Daarna verleende Z. M. ten Raadhuize audiëntie aan verschillende authoriteiten collegiën corporation en aan sommige particulierenen hield vervolgens inspectie over de Schuttersop het marktplein geschaardover welker uitmuntende houding en geoefendheid Hoogstdezelve zijne bijzondere tevredenheid aan den Kommandant te kennen gaf. Na den afloop hiervan begaf zich Z. M.in een open rijtuig van den Burgemeester %en vergezeld van den heer Staatsraad Gouverneur, den Burgemeester, Iloogstdeszelfs Adjudant en den Stads-Secretarislangs de Beurs en de Lange Haven naar de Branderijen van den lieer J. G.

Schiedams Jaarboek | 1847 | | pagina 109